Kociak nie chce jeść suchego... :-(

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

BogaczKa
Posty:3
Rejestracja:06 października 2008, 23:47
Lokalizacja:Wrocław

07 października 2008, 00:03

Witajcie, jestem tu nowa :)
Od niedawna także mam (po 16 latach!!! "niemania") 4-miesięczną kociczkę i jestem z tego powodu bardzo happy :D !
Mam z nią jednak pewien problem, ponieważ w ogóle odmawia jedzenia suchego pokarmu :? . Na prierwszy rzut kupiłam jej karmę Royala ale zjadała ją TYLKO po namoczeniu i to niezbyt chętnie. Teraz kupiłam, za namową przyjaciela - hurtownika artkułów dla zwierząt, Bento Kronen Premium. Tego to już w ogóle nie rusza, nawet po namoczeniu ! Mam jeszcze w zapasie krmę Leonardo, jutro wypróbuję czy na to się skusi... Oprócz suchego daję jej, oczywiście puszki Animondy dla kociaków, za którymi wręcz szaleje, więc dalej będę ją tym karmić. Wiem jednak, że powinna jeść też suche, ze względu na czyszczenie zębów, tylko jak ją do tego namówić??? Czy ktoś z Was miał może podobne problemy i jak ewentualnie sobie z tym poradził? A jeśli nie to jakie macie pomysły :idea: żeby przekonać kotkę do suchego?
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

07 października 2008, 09:08

Serdecznie witamy Bogaczko! :D
Jeśli Twoja kicia nie chce jeść suchego niech nie je. Wcale nie musi - dla jej nerek i pęcherza nawet lepiej jeśli będzie dostwać tylko mokre. Na zęby możesz jej kupować np. Whiskasa Dentabits - takie przysmaki w pudełeczkach z uszkami. Kilka kawałeczków dziennie powinno pomóc w czyszczeniu zębów - są dość smaczne, więc kicia może się skusić. Karmy Whiskas oczywiście nie polecam, ale te dodatki są w porządku. Jeśli kicia pozwoli możesz też spróbować od czasu do czasu wyczyścić jej zęby - są pasty, które się tylko nakłada i nie trzeba nawet szczotkować. Tyle, że nie każdy kot lubi gmeranie w pyszczku :wink:
BogaczKa
Posty:3
Rejestracja:06 października 2008, 23:47
Lokalizacja:Wrocław

07 października 2008, 10:28

Wielkie dzięki ATA :) za odpowiedź. Uspokoiło mnie to. Teraz będziemy szukać sposobów na czyszczenie zębów. Ciekawe co zaakceptuje...
Hikari
Posty:233
Rejestracja:13 sierpnia 2008, 10:42
Lokalizacja:Kraków/Nowy Sącz

08 października 2008, 14:48

Odnośnie suchego, moja znajoma miała podobny problem i początkowo chrupki mieszała z mokrą karmą :) Poskutkowało ;)
BogaczKa
Posty:3
Rejestracja:06 października 2008, 23:47
Lokalizacja:Wrocław

08 października 2008, 18:08

Ano, właśnie. Dziś wymieszałam suche z resztkami z puszki i kota zjadła :D
Basia W
Posty:44
Rejestracja:01 września 2006, 12:17
Lokalizacja:Kraków

09 października 2008, 14:29

Karmy Leonardo nie polecam, moja kicia niechętnie ją jadła, podobnie kociaki mojej siostry, ale już boscha dla kociąt to pochłaniały momentalnie. Nie wiem czy mozna dawać paszteciki z bento, ja daje od czasu mojej kici, tyle że ona ma ponad rok, ale jak widzi, że mam pasztecik w ręce to chce zwariować, w powietrzu by go jadła. Inne znane mi koty też je uwielbiają, a już suchą karmę bento niechętnie jedzą.
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty:2561
Rejestracja:30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja:Kraków

30 czerwca 2009, 11:31

Witam,
moje dziewczynki (8 tygodniowe) również suchego jedzą jak na lekarstwo :(
od czasu do czasu tylko Afera coś tam skubnie, ale Furia w ogóle. Nie pomaga nawet jak namoczę karmę czy to w mleku, czy w wodzie, a jak dosypie do saszetki RC albo Animondy to łapkami skrobia koło miski, że to "fuj" :)
Macie może jeszcze jakieś tajne sposoby?
Z góry dziękujemy ;)
kotusia
Posty:14
Rejestracja:09 października 2012, 17:01

09 października 2012, 21:35

Zrobiłam tak samo- dałam kociakowi ze schroniska zabranego ( 2,5mies.) trochę mokrego do suchego pokarmu ( Purina dla juniorków) i zaskoczyła:)
edhako
Posty:1
Rejestracja:23 listopada 2012, 13:28

23 listopada 2012, 13:37

moja je suche jak chipsy;)
fkd
Posty:1
Rejestracja:28 października 2007, 16:53

26 grudnia 2012, 20:27

kotusia pisze:Zrobiłam tak samo- dałam kociakowi ze schroniska zabranego ( 2,5mies.) trochę mokrego do suchego pokarmu ( Purina dla juniorków) i zaskoczyła:)
Mój dwumiesięczny kociak wcina suche leko namoczone w wodzie lub specjalnym mleku dla kociąt. Kupisz je na przykład w Rossmanie.
filasia
Posty:1
Rejestracja:27 grudnia 2012, 07:03

27 grudnia 2012, 08:02

Ale dlaczego się tak przy tym suchym upieracie?
basia041260
Posty:1
Rejestracja:28 grudnia 2012, 22:19

28 grudnia 2012, 22:47

Moja kicia też nie chce jeśc suchej karmy .Dostaje wołowinkę ,serduszka , fileta z kurczaka i karmę mokrą z puszki .
n1980
Posty:1
Rejestracja:18 stycznia 2013, 20:39

18 stycznia 2013, 20:46

Mój Bryś też nie lubił suchej karmy kiedy był mały. Za to uwielbiał saszetki Animondy dla kociaków. Niemniej jednak miał miseczkę z suchą karmą na wypadek gdyby zgłodniał. I faktycznie, najpierw chodził dojadać w nocy kiedy był głodny. Teraz traktuje suchą jako przekąskę ale zjada jej dużo więcej niż kiedyś. Oczywiście nadal nie traktuje jej jak podstawowego posiłku ale je. Royal Canin Young Male skin. Innej nie tyka;-)
ruth
Posty:2
Rejestracja:18 października 2011, 22:06

18 kwietnia 2013, 06:43

U mnie jest odwrotnie, mam dwie kotki - już dorosłe, ale obydwie "od zawsze" wolą suche. Próbowałam dawać im mokre - saszetki, mięso etc., ale RC zawsze zwycięża. Z suchych akceptują też Purinę i Sanabelle. Nie ruszą ŻADNEJ tańszej karmy - ani suchej ani mokrej :O Saszetki dostają jako ekstra - 1 na dzień na 2 ale zdarza się, ze i tego nie zjedzą, a łaszą się i proszą o suche. Z Mokrych akceptują Felixa ale tylko z rybą, Shebę - tą w malutkich puszeczkach, jedynie owoce morza i inne jeszcze droższe puszeczki. Czasami myślę, że mają finansowy rentgen w oczach i od razu odrzucają to co tańsze.
gurmond
Posty:1
Rejestracja:20 kwietnia 2013, 19:05

18 sierpnia 2013, 12:11

Witam.
Mój Maciuś "pucuje" suche ale musi być whiskas albo kitkat. Innych nie "trawi".
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości