Czym karmić kota przy biegunce?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

29 września 2013, 18:25

U mojej kotki nastąpił powrót biegunki, szczegóły opisałem w dziale choroby i leczenie. Mam problem, bo kotka nie chce jeść karmy, dzisiaj 3 dzień odmawia jedzenia. Więc muszę ją karmić czymś innym. Gdzieś przeczytałem, że w czasie biegunki można karmić kota gotowanym chudym mięsem drobiowym. Można zmiksować to z ryżem i marchewką. Dzisiaj ugotowałem pierś z indyka, dodałem kawałek marchewki i kot zjadł to od razu. Od wczoraj dostaje też łyżeczkę glutu (siemię lniane). O jedzeniu suchej karmy jak na razie nie ma mowy. Swoją drogą nie mam też pewności czy obecny problem nie jest wynikiem karmy.
rudy_polonez
Posty:3
Rejestracja:29 września 2013, 01:30

29 września 2013, 22:30

Gotowane mięso drobiowe jest jak najbardziej wskazane, marchewka i ryż działają ściągająco przy rozwolnieniu. Jeśli po takim jedzeniu kotce nie pogłębiają się symptomy choroby, można je stosować. Można też podać RC Convalescence, bardzo odżywczy substytut normalnego jedzenia, jeśliby kota nie chciała/nie mogła jeść tego gotowanego drobiu.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

30 września 2013, 14:24

Na razie będę ją karmił gotowanym drobiem z ryżem i marchewką. Zamówiłem też specjalistyczną karmę Animondy Integra Protect Intestinal na problemy jelitowe, bo znalazłem o niej bardzo dobre opinie. Karma droga, ale mam nadzieję, że pomoże. Problemy z biegunkami zaczęły się na Applawsie, potem zmieniłem na TOTW i po pewnym czasie wróciły. Po serii zastrzyków z antybiotykiem przeszło, ale teraz znowu problem wrócił, przy zmianie karmy na Porta21 bez zbóż. Nie wiem czy mój kot przestał tolerować bezzbożowe karmy :|
ixi

30 września 2013, 15:35

hmm.. dziwne że aż po trzech karmach bb tak się dzieje może za szybko zmieniałeś karmę? bo to że kot je to nie znaczy że można od razu zmieniać...zwłaszcza jeśli kot długo jadł karmy zbożowe. Bo wtedy mogą występować biegunki.
(ale czy aż takie żeby kotu była potrzeba podawania antybiotyku ?...- dziwna sprawa).

A musi być sucha? może wypróbuj mokre karmy dobrej jakości.

A może kot ma uczulenie na jakieś białko np. łosia? bo skoro kuraka je to innym łączącym te karmy składnikiem jest waśnie łosoś.

Jeśli podajesz mięso dobrze było by dodawać jakiś preparat witaminowy, i wspomagający trawienie.
ixi

30 września 2013, 15:41

edit : w Porcie i Applawsie nie ma łososia ;(
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

30 września 2013, 16:15

Kot je karmy bezzbożowe od 2 lat. Na zmianę był Applaws i TOTW. Po applawsie zaczęły się biegunki po 5 miesiącach jedzenia karmy i fakt, znalazłem komentarze osób u których po dłuższym karmieniu applawsem były podobne problemy z biegunkami. Za mokrymi karmami kot nie przepada i rzadko którą chciał jeść. Nawet teraz ten gotowany drób ciężko idzie. Muszę na siłę go karmić z łyżeczki. No nic podaję leki, kot dostał zastrzyki wzmacniające, lada dzień dotrze karma.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

30 września 2013, 16:15

Podaję też siemie lniane. Dzisiaj jak na razie kleksów nie było :)
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

05 października 2013, 13:31

Ta karma Animondy faktycznie zaczyna pomagać, bo po kilku dniach minęły biegunki i kupy zaczynają być zwarte i normalne. Problem w tym, że kot nie chce jeść, ale tu nie chodzi tylko o tą karmę. Musimy ją karmić z łyżeczki. Rozpuszczamy karmę z odrobiną wody i taką papkę podajemy. Weterynarz twierdzi, że to już jest bardziej problem psychologiczny i koty na starość robią się trudne. Oprócz tego zaczęła się załatwiać po kątach :(
Gość

06 października 2013, 22:32

ixi pisze:edit : w Porcie i Applawsie nie ma łososia ;(
W nowym Applawsie jest łosoś!
ixi

07 października 2013, 09:59

Dry Chicken Meat (min. 59%), Dry Potato (min 4%), Chicken Mince (min. 9%), Poultry Oil (min. 9%, source of Omega 6), Poultry Gravy (min. 3%), Beet Pulp (min. 3%), Dry Whole Eggs (min. 3%), Brewers Dried Yeast, Salmon Oil (source of Omega 3), Minerals, Cellulose Plant Fibre (min. 0.4%), Sodium Chloride, Calcium Carbonate, Seaweed/Kelp, Cranberry, DL-Methionine, Potassium Chloride, Yucca Extract, Citrus Extract, Rosemary Extract

gdzie? - łosoś jest tylko w wersji z łososiem w kurczakowej nie ma.
Gość

07 października 2013, 13:18

Jest applaws kurczak i applaws kurczak z łososiem
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

10 października 2013, 18:30

No i wszystko już jest jasne. Usg wykazało nowotwór jelita. Szkoda tylko, że przez 2 miesiące weterynarze leczyli kota od d.... strony.
ixi

10 października 2013, 22:42

o_O! jej bardzo mi przykro :cry: cóż za smutne wieści :cry: - trzymam kciuki za koteczka i przesyłam głaski....
violka10
Posty:4
Rejestracja:10 października 2013, 21:31

14 października 2013, 18:08

Nowotwór jelita? :O I co teraz? Dostaje jakieś specjalne leki ?
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

14 października 2013, 21:28

Tak, weterynarz dał leki, podaję od kilku dni. Kotka od paru dni ma niesamowity apetyt, po nocach budzi mnie hałasami. Dzisiaj wywaliła kosz na śmieci, próbuje otworzyć pojemnik z karmą. Ale w ostatnich tygodniach mało jadła. Weterynarz twierdzi, że z operacją się wstrzymamy, bo jest poprawa po lekach. W czwartek będę wiedział więcej.
Powinienem podawać kotu jakąś specjalną karmę? Animonda integra na problemy jelitowe jest nieruszona, kot za żadne skarby nie chce zjeść nawet jednej granuli. Wet dał mi RC gastro, ale mieszam ją z dotychczasową Porta 21 bez zbóż. Samym Royalem nie będę karmił, bo to moim zdaniem karma śmieć.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości