poskromić żarłoka

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Lolasia
Posty:4
Rejestracja:12 czerwca 2013, 14:04

05 listopada 2013, 10:35

Witam wszystkich,
mam pewien problem, po pierwsze powinnam powiedzieć iż jestem posiadaczką żarłocznego psa rasy golden retriever, 8'letnią Neva Masqueradkę niejadkę oraz 6 miesięcznego żarłoka ragdolla.

Do tej pory Neva była karmiona głównie suchą karmą - raz lepszą, raz gorszą z dodatkiem mokrych karm. Zbytnio nie interesowałam się składem oraz jakością tego jedzenia. Od kilku lat, a w zasadzie od momentu gdy do domu zawitał pies alergik zaczęłam się tym interesować. Niestety pojawił się mały problem a dokładniej mój żarłoczny Blues, który - mam wrażenie - pochłonąłby konia z kopytami.

Po pierwsze moje pytanie ile taki kociak 6-miesięczny powinien dostawać jedzenia? Proporcja suchej do mokrej karmy? Czy dawać mokrą? Czy lepiej jakieś podroby/mięso? Jak przygotowane?

Po drugie jak pogodzić niejadka z żarłokiem? Póki co mały nie wskakuje na najwyższą szafkę więc jestem w stanie oddzielić jedzenie starszej od małego (ale kto wie ile to potrwa???).

Z góry dziękuję za wszelkie pomoce!
ixio

07 listopada 2013, 10:04

Lolasia - kot jest młody, więc nie ograniczaj mu jedzenia, dostęp powinien nieć do niego stały dostęp i najlepiej aby karma była lepszej jakości (z jak największym udziałem tłuszczy i białka zwierzęcego.) bo to właśnie od niej zależy na jakiego kota wyrośnie. Taki mały kociak aby wyrosnąć na takiego dużego kota musi dużo jeść ;)
Dopiero po kastracji pomału możesz zacząć wprowadzać posiłki o stałych porach i wyznaczonych ilościach a po ukończeniu roku koniecznie ;).

Kociak po pewnym okresie przestanie tyle pochłaniać więc sądzę że nie będzie problemu z oddzielaniem niejadka od łakomczucha;).

Pozdrawiam.
ixio

07 listopada 2013, 10:08

Proporcja suchej do mokrej karmy? Czy dawać mokrą? Czy lepiej jakieś podroby/mięso? Jak przygotowane?
Suche dostępne cały czas a mokre ja sobie wybierzesz i jak Ci wygodniej, może być na śniadanie i kolację, czy na jedno z nich a może na obiad? Moim zdaniem najlepiej jest dać rano bo mokre szybciej się trawi a później suche które spokojnie przetrawi się przez nockę. Podroby i mięso oczywiście jak tylko kotek chce jeść to podawaj koniecznie , ale nie częściej niż dwa razy w tygodniu.
Olivia 2005

08 listopada 2013, 14:20

Wejdź sobie na stronę barfnyswiat.org Tam dowiesz się więcej o karmieniu kota mięsem i podrobami, które jak najbardziej może otrzymywać codziennie tylko musi być suplementowane.
ryszard1980

26 listopada 2014, 19:13

No niestety , kłopot z żarłocznymi stworkami to chyba głównie sprawa asertywności włąściciela - jak tu maluszkowi nie dać jeść gdy "woła"...
Gość

18 grudnia 2014, 13:05

Uważam podobnie... ;)
4taste
Posty:1
Rejestracja:24 marca 2015, 23:31

24 marca 2015, 23:43

Tak tylko podzielę się refleksją. Wyobraźcie sobie, że w UK istnieje program Weight Watchers (taki program kontroli masy) dla otyłych kotów! Klinika weterynaryjna, do której zapisana jest kotka mojej znajomej rozsyła listy do właścicieli kotów z nadwagą i proponuje udział w programie ćwiczeń połączonych z dietą. Dość zabawne, gdy bardzo otyła osoba nie widzi swojego własnego problemu wagi ciężkiej a kota gania na wu-ef :)
nmakowiel1
Posty:4
Rejestracja:19 marca 2015, 11:15

26 marca 2015, 21:56

Cóż, trzeba ograniczyć troszkę żywienie pupila. To my musimy decydować co powinny jeść nasze pociechy :)
lewek
Posty:3
Rejestracja:01 kwietnia 2015, 13:23

01 kwietnia 2015, 13:35

podroby dla 6miesięcznego kociaka mogą być dość ciężkostrawne także lepiej nie podawać za często. Poza tym ja dawałbym w większości suchą karmę dobrej jakości a mokrą tylko jako dodatek
stratowarius191
Posty:1
Rejestracja:01 kwietnia 2015, 21:56

01 kwietnia 2015, 22:15

Miałem wiele lat dwa koty i nigdy im nie ograniczałem suchej karmy. Jadły tyle żeby się najeść i nie tyły więc przypuszczam, że jeśli to nie będzie jakiś super koci przysmak to nie przekarmi się sam :)
Gimbo
Posty:163
Rejestracja:17 stycznia 2015, 09:47

02 kwietnia 2015, 06:50

stratowarius191, przypuszczam że koty były wychodzące...(?)
galileos
Posty:3
Rejestracja:18 maja 2015, 15:36

20 maja 2015, 15:18

No raczej.Moje wcinają innerzeczy i jakos nie jedzą bez opamiętania.No ale co kot to inaczej.
anna69
Posty:1
Rejestracja:27 maja 2015, 13:19

27 maja 2015, 13:27

Moja kotka niestety ma nadwage. A kocur nie. Ciężko mi ją odchudzić
polamadejska
Posty:5
Rejestracja:30 maja 2015, 12:14

30 maja 2015, 12:19

są przecież chyba takie karmy, które można stosować, jako odchudzające?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości