Jak przestawić kota na mokrą karmę?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

rossvet1
Posty:1
Rejestracja:28 czerwca 2015, 22:12

28 czerwca 2015, 22:22

Może ktoś ma doświadczenie jak przestawić typowo chrupkowego kota na mokrą karmę. Przetestowaliśmy większość mokrych karm i nic kotce nie pasuje. Mieszanie mokrej z chrupkami też nie pomogło - nie chciała nawet spróbować.
Aniella_de_Potok
Posty:1
Rejestracja:29 czerwca 2015, 17:24

29 czerwca 2015, 17:43

U jednego z moich futrzaków (kotka trafiła do mnie w wieku ok. 3,5 lat jedząca wyłącznie suche) sprawdziła się metoda namaczania suchego w rosole (wywar z wołowiny i warzyw ale bez przypraw). Zauważyłam, że chetnie wsadzała nos do mojego talerza z rosołem i podpija jak nie widzę (jadam bez soli i nie lubie przypraw). Zaczęłam jej najpierw kropic suche rosołem (jadła) a potem namaczac w rosole (stopniowo dzień po dniu dodajać więcej rosołu az do uzyskania papki), na koniec do tej papki zaczęłam dodawać po trochu saszetki felix (ulubione mokre reszty - chociaz jako mokre to jedza głownie surowiznę). wW ciagu ok 2 tygodni stopniowo zmniejszałam udział paki rosołowej z suchego na rzecz mokrego no i sie kocina nauczyła
titinka
Posty:2
Rejestracja:29 czerwca 2015, 19:25

29 czerwca 2015, 20:08

rossvet1 pisze:Może ktoś ma doświadczenie jak przestawić typowo chrupkowego kota na mokrą karmę. Przetestowaliśmy większość mokrych karm i nic kotce nie pasuje. Mieszanie mokrej z chrupkami też nie pomogło - nie chciała nawet spróbować.
Witam! Kiedyś usłyszałam od Pani weterynarz, że mądry kot wybiera karmę suchą, a głupi mokrą :wink:
Od tej pory nie zmuszam swoich kotów do saszetek, bo i tak większość wyrzucałam. Choć dostawały Shebę, Felixa i Gourmeta, efekt był przeważnie taki sam: miseczki zamiecione łapami jak nie przymierzając kupka w kuwecie :lol:
Dieta bogata w mięso i podroby kurze, siekana wołowinka i parzona ryba, to jest to, co tygryski lubią najbardziej (i jest dla nich wskazane). Karmę suchą dla sterylizowanych, mającą w składzie taurynę i odkłaczacz wydzielam w ilości 1 garści dziennie. Jest cenniejsza nie tylko w składzie od mokrej karmy, ale także pielęgnuje zęby przez ścieranie kamienia. :)
Może więc nie warto walczyć z upodobaniami Twojej kotki? :)
apopleksja
Posty:1
Rejestracja:20 września 2015, 17:57

20 września 2015, 18:12

Witam! I jak Ci rossvet1 idzie "walka" z kotką? ;) W jakim wieku jest? Czy poza suchą karmą zjada jakieś jedzenie "domowe" typu mięso, wędliny?
mawa

26 września 2015, 18:05

Moje koty też jedzą tylko suchą (dobrą, bezzbożową) plus odrobinę surowego (wołowina). Na szczęście dość dużo piją.
hmichal
Posty:1
Rejestracja:26 października 2015, 21:09

26 października 2015, 21:11

Ja mieszałem suche z mokrym w coraz miejszych proporcjach
Gimbo
Posty:163
Rejestracja:17 stycznia 2015, 09:47

27 października 2015, 07:10

to ja polecam wypróbować jeszcze pasty z Miamor jako dosmaczacz.

titinka - pani "wet" nie ma pojęcia o czym mówi, nagadała Ci takich głupot że głowa mała.
Gość

18 lutego 2016, 17:15

[quote="Gimbo"]to ja polecam wypróbować jeszcze pasty z Miamor jako dosmaczacz.

titinka - pani "wet" nie ma pojęcia o czym mówi, nagadała Ci takich głupot że głowa mała.[/quote]

Moja kotka ubóstwia sosiki z Miamor właśnie, ale puszki już żadnej nie zje. Wyliże co najwyżej sos a mięcho zostawia. Próbowałam z różnymi pasztecikami, musami, mięsnymi kawałkami... Zero zainteresowania. Jak jest sok, to wyliże a jak nie to w ogóle olewa sprawę. Na szczęście surowe mięcho wcina od czasu do czasu.
jlednicka
Posty:1
Rejestracja:29 marca 2016, 01:31

20 sierpnia 2016, 15:50

U mnie mieszanie nie pomaga... nawet odrobine sosu z mokrej karmy wyczuwa i omija z daleka!
zuza213
Posty:1
Rejestracja:31 sierpnia 2016, 16:28

01 września 2016, 13:26

a po co w ogole to chcesz robić?
feralter
Posty:10
Rejestracja:22 września 2016, 11:18

26 września 2016, 12:27

Po prostu zacznij go tym karmić zamiast dotychczasowego jedzenia...
aldoniusz
Posty:23
Rejestracja:11 października 2016, 23:31

12 października 2016, 16:30

Ja miałem podobny przypadek, najpierw mieszałem suchą karmę i surowe sterylizowane mięso drobiowe, a potem dawałem mięso z karmą, a potem samą mokrą karmę. U mnie zadziałało, bo kotka lubi surowiznę, ale to nie musi działać w każdym przypadku.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości