Karmy i ich skład

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ola M.
Posty:12
Rejestracja:29 czerwca 2007, 09:53
Lokalizacja:Warszawa

29 czerwca 2007, 12:36

Witam,

Zastanawia mnie dlaczego producent Sanabelle nie podaje składu swoich karm. Pisałam też jakiś czas temu maile i do producenta i do Boscha w Polsce - nie dostałam żadnej odpowiedzi :evil:
Jest to dziwne, bo reszta producentów dobrych karm bez problemu podaje takie dane - jeśli nie ma na stronie www, wysyła mailem.

W sieci udało mi się wyszukać skład Sanabelle Kitten (niestety bez analizy ilościowej):
sproszkowane mięso drobiowe, rozdrobniona pszenica, tłuszcze zwierzęce, kukurydza, suszona wątroba, sproszkowane ryby, kaszka pszenna, ekstrakt z mięsa, mięso suszone i odtłuszczone, sproszkowane mięso, suszone jaja, krajanka buraczana, gluten kukurydziany, siemię lniane, suszone drożdże, chlorek sodu
I analiza składu:
proteiny 34%; tłuszcz 21%; włókno 2%; wilgotność 10%; magnez 0,08%; fosfor 0,9%; wapń 1,1%; tauryna 1600mg/kg; popiół 7,5%; sód 0,4%, potas 0,4%; przetwarzana energia 17,40 MJ/kg

Z reguły producent podaje składniki, których jest najwięcej na początku składu.
I w związku z tym pytanie: czy jeśli ww. kolejność jest prawidłowa, to czy korzystne jest pakowanie w kota takiej ilości pszenicy - rozdrobniona pszenica i kaszka pszenna? :shock: Oczywiście dużym plusem jest tu brak soi.

Z kolei wiele firm reklamuje swoje karmy podając jako główny atut brak zbóż w składzie.



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 lipca 2007, 09:36

Każda firma kombinuje jak może,no może nie każda ,ale większośc.Tutaj masz rację ja też starałem się dociec jaki dokładny sklad ma Sanabel ,ale figa.W Boschu dla piesków jest też sporo niescisłosci,dlatego w obydwu przypadkacz olałem tą firmę i niebędę im nabijał kasy,kiedy producent mnie olewa :!: Poszukaj innej firmy, wybór jest,a za te same pieniądze mozna kupić dobre karmy bez problemu.
Ola M.
Posty:12
Rejestracja:29 czerwca 2007, 09:53
Lokalizacja:Warszawa

15 sierpnia 2007, 20:34

Wiem, że wybór jest, ale kot to nie pies, do niektórych karm się nie przekona (Biomill, Eagle Pack itp. są niejadalne, a po RC i uczulenie, po Hills okropny łupież). Z jadalnych jest jeszcze Mastery. Problem w tym, że Bosch jako jedyny nie sprawia, że koty haftują podłogi parę razy dziennie i jest bardzo smaczny. Ale kurczę ten skład :roll:
Szukam czegoś, co też dobrze odkłaczy (pasty są bleeee).
Nie karmię wyłącznie suchą - koty raz dziennie dostają surowe mięso.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

15 sierpnia 2007, 21:18

A w jakim wieku są Twoje koty? A jeśli nie są już kociętami to czy są kastrowane?
Awatar użytkownika
ligia75
Posty:54
Rejestracja:09 maja 2007, 22:52
Lokalizacja:Płock

15 sierpnia 2007, 21:27

Skład Sanabelle można znaleźć na stronie niemieckiego zooplusa.
W ogóle zastanawia mnie czasem, że producenci karm (może nie tylko karm) uważają Niemców za mądrzejszy naród. Niemiecka strona RC też ma więcej informacji niż polska..
Ola M.
Posty:12
Rejestracja:29 czerwca 2007, 09:53
Lokalizacja:Warszawa

15 sierpnia 2007, 21:47

Skład jest ale taki mało dokładny jak na mój gust, np. RC na prośbę przesyła bardzo dokładny skład w pliku xls.

ATA - mam hodowlę NFO, czyli szukam karmy i dla starszych i dla kastrów i dla kociąt (oczywiście nie tej samej). Ale bardzo ważne oprócz składu jest dla mnie odkłaczanie. Pasta raz jest dobra, raz obrzydliwa :roll:

A co myślicie o Mastery (wiem, że ma obrzydliwe konserwanty w składzie)?
Awatar użytkownika
ligia75
Posty:54
Rejestracja:09 maja 2007, 22:52
Lokalizacja:Płock

15 sierpnia 2007, 22:17

No fakt, jest mało dokładny, a skoro producent nie chce się podzielić swoją wiedzą...
Z Mastery nie mam żadnych doświadczeń...
A Nutro Choice, Nutra Nuggets Platinum Edition? Albo Best Choice? Nie ma co prawda dokładnej analizy ilościowej, ale może importer lub producent byłby bardziej skłonny do współpracy...
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

15 sierpnia 2007, 22:42

Wypróbowałabym karmy o których wspomniała Ligia - zwłaszcza Nutro ma bardzo dobrą opinię i niezły skład. Mój kot miał Mastery z kaczką i jadł ją bardzo chętnie. A Purina Pro Plan? Niektórym kotom świetnie służy a cenę ma naprawdę atrakcyjną. Co do odkłaczania to jest to trochę problematyczne. Mój kot ma lekko przedłużoną sierść (nie to co NFO :lol: ), jest codziennie dokładnie szczotkowany, poza tym dostaje karmę z dużą ilością włókna (Hill's w/d), 2-3 razy w tygodniu pastę odkłaczającą Gimpeta i codziennie 15 poduszeczek odkłaczacza Whiskasa (pudełeczka z uszkami) a mimo to średnio raz na miesiąc wymiotuje kluchami sierści. W kupalach też mnóstwo sfilcowanych frędzli wychodzi, ale jak widać nie wszystkie. Najlepiej radził sobie z tym problemem Hill's Hairball Control, ale Twoje kociaste tej karmy nie mogą jeść. Pasty moje futro już dawno nie zjada dobrowolnie - pakuję na palec i głęboko do pyszczka. Ja bym z niej nie rezygnowała - może tylko zmieniła na inną. Jest Gimpet Extra, jest Bezo-Pet -można coś wybrać 8)
Awatar użytkownika
Borysek
Posty:883
Rejestracja:21 lutego 2007, 11:13

15 sierpnia 2007, 23:28

Moja kotka od prawie 5-ciu miesięcy jest na Mastery kitten + Hill's kitten (pół/pół) i ma się znakomicie. Sierść jest lśniąca, gęsta i mięciutka (dużo ładniejsza, niż po wcześniejszym podawaniu Hill'sa + RC). Ani razu (odpukać) nie zdażyły się jakiekolwiek problemy z zatkaniem kota (ale profilaktycznie 2 razy w tyg. dostaje też pastę Gimpet Malt Soft). Tak, że ja mam jak najlepsze zdanie o karmie Mastery i mogę ją polecić :wink:
Awatar użytkownika
Śliwka
Posty:98
Rejestracja:31 października 2006, 12:10
Lokalizacja:Okolice Warszawy
Kontakt:

17 sierpnia 2007, 22:11

Chciałabym jak najlepiej karmić mojego Tofika, narazie jesteśmy na Acanie, ale słyszałam o niej różne opinie, więc zastanawiam sie nad zmianą. Producent na stronie podaje, że karma zawiera 60% mączki z kurczaka, a słyszałam, że kocia dieta powinna składać się z 70% mięsa, więc jak wygląda 60% mączki z kurczaka przy 70% mięsa :?: Gdyby nie nazwa (mączka, mięso), powiedziałabym, że karma jest świetna, biorąc jeszcze pod uwagę cenę i ilość mięsa w karmach, które zalicza się do "wysokiej półki", a ich cena nieco przeraża. Zaniedługo będe skladała kolejne zamówienie w Krak-vecie i chciałabym wszystko dokładnie przeanalizować :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości