Karma specjalistyczna

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
miszka
Posty:6
Rejestracja:13 lipca 2008, 14:54
Lokalizacja:Białystok

13 września 2008, 22:57

Mam pytanie odnośnie suchej karmy, stosowanej przy zapobieganiu kamicy. Niedawno zaczęłam powoli wprowadzać tę karmę do diety mojej kotki. Dotychczas przez ponad 2 miesiące podawałam jej Royal Canin Urinary (cierpiała na SUK), jednak lekarza zalecił przejście na inny rodzaj karmy. Kupiłam więc suchą karmę Hill's c/d, jednak Mila jest bardzo wybredna i ani myśli ją jeść.
Bardzo proszę o pomoc i jakieś informacje o innych karmach tego typu, być może jest na rynku jakaś inna karma o podobnycm działaniu? Hill's nie cieszy się u mojej kotki dużym powodzeniem.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

15 września 2008, 21:38

Trudno mi coś poradzić, ponieważ uważam Hill's c/d za jedną z najlepszych karm stosowanych przy tego typu schorzeniach. Starałabym się jednak przekonać kotkę, przyzwyczaić jakoś, powolutku, stopniowo dosypując Hill'sa do starej karmy. Powinna się przełamać dla własnego dobra :wink:
Awatar użytkownika
miszka
Posty:6
Rejestracja:13 lipca 2008, 14:54
Lokalizacja:Białystok

11 listopada 2008, 19:42

Dziękuję za odpowiedź :) Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie diety kotów, które, tak jak moja Mila, cierpiały na SUK. Czy takie koty powinny jeść tylko i wyłącznie karmy zapobiegające powstawaniu kamieni, czy np. do karmy hills'a c/d można dołączyć jeszcze jakąś inną, która urozmaici dietę kota? A jesli tak, to jaką karmę mozna wprowadzić dodatkowo do diety?
Pozdrawiam! :D
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

20 listopada 2008, 18:06

Trudno mi coś doradzić, bo nie wiem na ile Twoja kicia ma skłonności do SUK, ale ja Fiodorowi troszkę dietę urozmaicam. Generalnie jest na karmie Hill's w/d (też przeciwdziała SUK, ale ma dużo włókna i Fiodor nie ma zaparć jak po c/d), ale codziennie dostaje po kilkanaście chrupek RC Pure Feline w różnych smakach. Uwielbia te karmy i zawsze pięknie prosi o swój przydział. Wiem, że to niewielkie urozmaicenie, ale ile radości dla kota :D Póki co pięknie sika, nic się nie dzieje (odpukać), więc chyba taki mały dodatek nie zaszkodzi. Możesz też poradzić się weta, czy pozwoli Wam przejść na karmy profilaktyczne, dla kastratów - niestety u mojego kota to się nie udało - SUK powracał :roll:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości