nowy kotek - 2 :)

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Tivens
Posty:7
Rejestracja:08 czerwca 2009, 14:58

12 czerwca 2009, 16:58

W związku z moim nowym kotkiem mam dużo zapytowań pasujących do różnych tematów ;D Tutaj zamieszczę takie :
Jak często, jak dużo i czym karmić mojego kotka? ma 5 tygodni i 2 dni. Obecnie karmię go mlekiem (dostał biegunki więc teraz dodaje do niego wody) i karmą Whiskas (w puszce) taką w galaretce (kurczak :P). Więc co i jak często mu dawać? Częściej mleko, czy karmę? Można dawać na raz, czy raz to, raz to? Słyszałem, że po tej karmie chce się pić, więc po zjedzeniu dawać coś do picia (mleko/wodę)? i w jakich ilościach? Mleko chyba może stać caly czas, kotek już sam podchodzi i pije jak mu się chce.

Zadaje te wszystkie pytania, bo dziś chyba mój Maurycy za dużo zjadł i wymiotował :( Musiałem go przejeść...
blues
Posty:8
Rejestracja:29 lipca 2007, 18:19
Lokalizacja:Bydgoszcz

12 czerwca 2009, 19:55

Wymiotuje i ma biegunke nie od przejedzenia, tylko nieodpowiedniego żywienia. Nawet mleko dla kotow z miejsza zawartoscia laktozy typu Klara czy Wiskas jest dopiero od skonczenia 6 tygodni.To jest kocie niemowle, ktore powinno byc przy matce. Nie wiem co sie stal, ze jest u Ciebie.Szukasz pomocy wiec na pewno chcesz to kociatko uratowc. Nie mozesz mu dawac mleka krowiego ! powinien pic specjalne mleko dla kocich oseskow ( preparat mleko zastepczy) do kupienia u wetow lub sklepach zoologicznych. Moze juz dostawac surowe ( wczesniej zamrozone) mieso ; wolowine, piers z kurczaka, indyka ( nie wolno dawac wieprzowiny) Prosze wejdz na forum Miau tam uzyskasz blyskawicznie fachowa pomoc i w kocim ABC masz wszystko o odchowaniu takiego malenstwa.
Millkaj
Posty:18
Rejestracja:25 marca 2009, 16:26

14 czerwca 2009, 13:03

Napewno nie podawaj mu takiego g**** jak Wiskas czy Kitekat, ani zadne karmy supermarketowe. Lepiej juz kupic tansze, ale lepsza karmy mokre w zoologicznym, np. Animonda itp. oczywiscie dla Kitten.
Co do mleka to tak jak wczesniej, tylko specjalne z niska zawartoscia laktozy.
No i rowniez zapraszam na miau do Kocie ABC,
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości