zmiana pokarmu

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kaatiaa
Posty:1
Rejestracja:21 czerwca 2010, 20:24
Lokalizacja:Wrocław

23 czerwca 2010, 19:50

Witam, mój Kocurek ma 8 tygodni. Podaję mu mokrą karmę i suchą oraz troszkę kociego mleka rozcieńczonego wodą. Chciałabym aby jego jedzenie nie było monotonne dlatego zastanawiam się nad podawaniem 2 smaków mokrej karmy na zmianę. Oba smaki pochodzą z jednej firmy i z tej samej serii. Nie wiem niestety czy mogę podawać Kotku np puszkę z jednym smakiem przez tydzień a przez kolejny puszkę o innym smaku, czy powinnam zrobić tak jak przy przechodzeniu na inną karmę czyli mieszać oba smaki stopniowo zmniejszając jeden z nich... W niektórych miejscach czytam, że maluchom trzeba stopniowo zmieniać smaki, gdzie indziej z kolei widzę artykuły, z nie powinno łączyć się smaków.... Sama nie wiem jak to jest... To mój pierwszy Kotek (od lat mam psa i z nim sprawa jest znacznie prostsza:)) Proszę więc was o rady:) będę wdzięczna za każdą odpowiedź:)
asiarysia
Posty:487
Rejestracja:17 lutego 2010, 11:21

23 czerwca 2010, 20:34

Kaatiuu, z moich doswiadczeń wynika,ze różne smaki karmy mokrej z tej samej linni nie podlegają zasadzie stopniowej zmiany. Moje koty wymagają stopniowej zmiany tylko w wypadku karmy suchej i to z róznych linni ( np przejście z karmy kitten- dla kociąt,na karmę dla kastratów)
Uważam tez ,ze rózne smaki mozna podawać na zmianę!
Ale tak naprawdę każdy kotek jest inny i inaczej reaguje
Ja polecam Ci , jako uzupełnienie diety, podawać raz dziennie sparzone wrzątkiem kawałeczki piersi drobiowej na zmianę z wczesniej ( np dobę) przemrozoną wołowiną.
Rosnący kociak potrzebuje duzo białka - prawdziwego białka zwierzęcego (czego raczej gotowe komercyjne karmy nie gwarantują)
Przy zmianach pokarmu , po prostu obserwuj maleństwo. Jesli pojawią się niepokojace objawy- biegunka czy wymioty- zaniechej gwałtownych zmian.
Zyczę zdrowia Kociakowi, oby pięknie rósł!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości