Co jest lepsze dla malego kociaka ???

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Bakshish

30 września 2006, 16:23

Chcialem sie dowiedziec jaki pokarm jest lepszy dla 3 miesiecznego kociaka devonka czy Purina Pro Plan Kitten czy Acana kitten?

Z gory dzekuje za pomoc
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

30 września 2006, 16:40

Według mnie zdecydowanie Purina Pro Plan Kitten - jest co najmniej o klasę lepsza od Acany. A przy bardzo dobrej jakości cenę ma całkiem przystępną. Mój kot ją wcinał kiedy był mały i wyrósł na pięknego, zdrowego kocura. Z czystym sumieniem polecam :D
PS. Jeśli to biały devonek o imieniu Bakshish to widziałam jego zdjęcie na stronie hodowli. Śliczniutki :D
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

01 października 2006, 16:19

Ja też bym obstawiła przy Pro Planie, Acana jest karmą dobrą ale polecam ją zazwyczaj dla tych, których nie stać na nic lepszego (bo za swoja cenę jest rzeczywiście interesująca). W ogólnym rozrachunku jednak wychodzi lepiej Purina (moje zdanie), karmiłam kiedyś i karmię teraz, łączę Pro Plana z Biomillem i koty wyglądają na zdrowe i uśmiechnięte :D Także ja bardziej polecam Purinę Pro Plan
Awatar użytkownika
Bakshish
Posty:8
Rejestracja:01 października 2006, 16:41
Lokalizacja:Warszawka :)

01 października 2006, 17:02

Jeszcze jedno pytanko czy narazie mój 3 miesięczny kociak może pozostać na suchym czy warto urozmaicić mu posiłki puszkami lub mokrym jedzonkiem z saszetek :?:

Dzięki za poprzednie info :D
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

01 października 2006, 19:05

To zależy czy w przyszłości będziesz go chciała karmić puchami czy nie. Myślę jednak, ze na samiutkim suchym devonek nie będzie i ja na przykład kotom suchą urozmaicam, uważam, ze warto bo kotki mają odmianę no i dostają w tym posiłku sporo płynów, tak ważnych dla kotów które z reguły nie są amatorami picia. Myślę, ze możesz już zacząć pomalutku próbować z puchami, saszetkami i tackami, polecam ci firmy takie jak Animonda, Hill's, Iams, Miamor. Dawaj za jednym razem tylko troszkę, jakieś 30- 40g, żeby brzusio przywykł. Po kilku dniach możesz już zwiększać dawki do pełnoporcjowego posiłku. Co jaki czas będziesz podawać puchy zależy od ciebie. Jedni podaja tylko raz w tygodniu, inni jeden z dziennych posiłków z sucha karmą zastępują puchą, jeszcze inni dają puszeczki okazjonalnie :wink:
Marti

01 października 2006, 19:29

Mysle, ze Acanie nic nie mozna zarzucic. Jest to karma dobra, z duzym udzialem miesa (jeden z najwyzszych nawet wsrod karm z gornej polki), cena spoko a i smakuje kotom wysmienicie (przynajmniej moim). Co najwazniejsze po tej wlasnie karmie uregulowaly sobie wydalanie i nie ma problemu z czestym lataniem do kuwety a kupy sa zwarte ale nie ma tez zadnych obstrukcji. Ja ogolnie z Puriny bylem mniej zadowolony (zdecydowanie mniejszy udzial mieska) a cena tez wyzsza.
Ja glosuje za Acana:)
Awatar użytkownika
Bakshish
Posty:8
Rejestracja:01 października 2006, 16:41
Lokalizacja:Warszawka :)

01 października 2006, 19:43

Są gusta i guściki :lol: Pro Plan bardzo podpasował małemu i przy nim zostanę a co do mokrej karmy to jeszcze się pomyśli :D
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

02 października 2006, 22:18

Przepraszam, ze wtrącę, ale czy ten potwór w Twoim emblemacie to na pewno kot? Po uszach kfalifikuję go na nietoperka :lol: Widziałam devony nie raz i wiem, ze mają duże uszy ale twój devonek ma gigantyczne uchole :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Bakshish
Posty:8
Rejestracja:01 października 2006, 16:41
Lokalizacja:Warszawka :)

02 października 2006, 22:51

:lol: :lol: :lol: HIHIHIHIHIHI wiem jest bezbłędny nawet na pani weterynarz zrobił dziś ogromne wrażenie :shock: :shock: mimo że nie przepada za kociakami :D
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 października 2006, 11:48

jest super
Marzena

20 października 2006, 15:14

Dzień dobry

Bardzo ładny ,chyba bardzo wystawowy.

Pozdrawiam
Marzena Machnik
Awatar użytkownika
Bakshish
Posty:8
Rejestracja:01 października 2006, 16:41
Lokalizacja:Warszawka :)

22 października 2006, 18:28

Dziekuję, wiem jest SUUUUUUUUPPPPPEEEEEERRRRRR :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
A z tymi wystawami to na pierwszą jedziemy w grudniu, to będzie jego debiut. Zobaczymy jak pójdzie :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Ulla
Posty:255
Rejestracja:29 marca 2006, 00:05
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

22 października 2006, 22:34

Trzymam kciuki za ten debiut!! :D
Na pewno zrobi ogromne wrażenie na jurorach, bo jest NIESAMOWITY!! :lol: :lol: :lol:
Gość

17 listopada 2006, 13:34

a co dla małych persów i dużych polecacie kochani? i co poza gotowymi karmami?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości