karma dla młodego ale grubego MCO

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kasia_N

27 czerwca 2007, 13:46

mam maine coona 13 miesięcznego, kastrowanego, od hodowcy mam zalecenie, żeby karmić go karmą kitten do 20 miesiąca (bo te koty długo rosną), więc daję mu RC kitten a on się robi coraz grubszy, tzn tylko brzuch mu rośnie, sadełko mu zwisa coraz bardziej i z miesiąca na miesiąc się powiększa, kot przesypia 3/4 doby, czasem tylko zapoluje na muchy albo sie pobawi. poza tym w te upały to mu sie nic nie chce.
Czy powinnam mu dawać karmę Light? Albo może mieszać z kitten? Chciałabym go odchudzić ale też zapewnić mu dobry rozwój, żeby jeszcze urósł, dopiero ma ok 6,5kg ale to sadło na brzuszku :( weterynarz jak go widział w kwietniu podczas kastracji to powiedział, że jest przetłuszczony, od tego czasu ten tłuszczyk mu sie znacznie powiększył! a dostaje karmy tyle ile wet kazał czyli jakieś 80g na dobe, mam miarke do tej karmy.
jak mu sypne mniej, to jest zły i miałczy przy misce, że chce jeszcze. co robić?
ps. jeśli chodzi o więcej ruchu to jemu sie nie chce a ja zbytnio nie mam kiedy,wszelkie zabawki dawno przestały go interesować, śpi w dzień a ożywia się nocą (tj późnym wieczorem i wcześnie rano), wtedy tez więcej je.
carmella
Posty:226
Rejestracja:21 listopada 2004, 08:43
Kontakt:

28 czerwca 2007, 12:01

Miaukuny - owszem rosną długo, ale nie ma zasady
Jezeli kot - juz dorosły w sumie tyje, nie ma sensu go karmin kittenem.
BRI tez w sumie długo rosną, ale moj kocurek juz od ok. 8 miesiąca zycia dostawał tez adulta, aod kastracji tylko adulta.

(moze powinnam mu dawac kittena, zeby przytył trochę :roll: )
kasia_N
Posty:3
Rejestracja:27 czerwca 2007, 22:43

28 czerwca 2007, 12:40

a co z pastą odkłaczającą bezo-pet? mój kot ją uwielbia i dosyć często dostaje, bo sie leni na potęgę i już raz się porządnie zatkał. ta pasta chyba jest kaloryczna (tłusta?).
i czy moge przejść z kittena bezpośrednio na light? (czy adult?)? to bedzie jednak znaczna zmiana :(
carmella
Posty:226
Rejestracja:21 listopada 2004, 08:43
Kontakt:

29 czerwca 2007, 10:47

Pasta odkłaczająca jest wg mnie ok jeżeli jest taka potrzeba.
Ja bym póki co sprobowała zwykłego adulta (np na biomill homecat moja kotka odzyskała kształty kocie)

a dopiero potem light.

A co radzi hodowca? Ja się często wspieram w działaniach radami hodowcy
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości