Pytania dotyczące karmy dla kotów

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

wadinyade
Posty:2
Rejestracja:28 grudnia 2023, 08:23

28 grudnia 2023, 16:52

Cześć !

Mam problem ze znalezieniem idealnej karmy dla mojego kota. Ona nie ma zębów. Mieszkam w Quebecu w Kanadzie, więc mam większy dostęp do kanadyjskiej żywności. Daję jej puszki Borealu i gotowe! nowy pakiet tetra. Ostatnio dostała biegunki, więc poszłam do weterynarza, który przepisał mi dietę bogatą w błonnik na tydzień, ale nie zauważyłam żadnych zmian. Jej kupa i pierdnięcie są bardzo śmierdzące. Zastanawiałam się, czy powinnam zacząć podawać jej surową karmę. Codziennie daję jej różne puszki. Może powinienem spróbować jednego smaku na raz i zobaczyć, co powoduje biegunkę. Trudniej było mi znaleźć coś dobrego w puszkach zamiast suchej karmy.
Przyjmę każdą rekomendację!

Dziękuję bardzo !
wadinyade
Posty:2
Rejestracja:28 grudnia 2023, 08:23

31 grudnia 2023, 11:44

wadinyade pisze:
28 grudnia 2023, 16:52
Cześć !

Mam problem ze znalezieniem idealnej karmy dla mojego kota. Ona nie ma zębów. Mieszkam w Quebecu w Kanadzie, więc mam większy dostęp do kanadyjskiej żywności. Daję jej puszki Borealu i gotowe! nowy pakiet tetra. Ostatnio dostała biegunki, więc poszłam do weterynarza, który przepisał mi dietę bogatą w błonnik na tydzień, ale nie zauważyłam żadnych zmian. Jej kupa i pierdnięcie są bardzo śmierdzące. Zastanawiałam się, czy powinnam zacząć podawać jej surową karmę. Codziennie daję jej różne puszki. Może powinienem spróbować jednego smaku na raz i zobaczyć, co powoduje biegunkę. Trudniej było mi znaleźć coś dobrego w puszkach zamiast suchej karmy.
Przyjmę każdą rekomendację!
router login
Dziękuję bardzo !
I got this,....
Vet4u
Posty:757
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

04 stycznia 2024, 11:50

Dzień dobry,
Radzimy skontaktować się z lekarzem weterynarii w celu ponownej diagnozy kota.
Także warto zachować jednolitość karmy, szczególnie w przypadku problemów gastrycznych. Dodatkowo można zastosować dietę eliminacyjną w celu wykluczenia alergenu powodującego problemy.
https://www.krakvet.pl/artykuly/dieta-e ... sa-i-kota/
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
Monikajol
Posty:2
Rejestracja:10 lutego 2024, 08:37

10 lutego 2024, 09:01

Moja mama też ma starszego kotka, przednie zęby mu wypadły, na szczęście radzi sobie z gryzieniem tylnymi. Chciałyśmy mu zmienić karmę na bardziej miękka, problem w tym że nie chcę jeść żadnej innej poza tą którą je od lat.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości