otyły kot

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ilusions

18 lutego 2008, 21:24

Proszę o pomoc. Mój dachowiec od roku odżywiany tylko obesity RC nadal ciągnie brzuch po ziemi. Już nie wiem co mam robić. Fakt, że daję jej mleko, ale nie pije go dużo (ok. 100 ml/2dni), ale chyba nie powinno tak być. Może oprócz obesity są bardziej odchudzające karmy?
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

18 lutego 2008, 21:42

A ile karmy kociasty dostaje? Czy stosujesz się ściśle do wytycznych w tabelce na opakowaniu? Jeśli tak to chyba jednak trzeba będzie zmienić jedzonko bo nadmierna redukcja dawki w przypadku tej karmy mogłaby zaszkodzić. Co do karm odchudzających to jest ich trochę : http://www.krakvet.pl/koty-chore-karmy- ... 0_297.html Gdybym miała wybierać, zdecydowałabym się na Trovet. No i oczywiście trzeba w miarę możliwości zmuszać kota do większej aktywności - bawić się z nim, gonić, siłować... Dobrze by mu zrobił drugi kot, ale to już zupełnie inna bajka :wink:
sara20
Posty:4
Rejestracja:25 czerwca 2007, 22:56

20 lutego 2008, 19:41

Witam! Radzilabym ci wybrac sie do naprawde dobrego weta,poniewaz problemy z otyloscia u kotow maja rozne podloze,najczesciej moga to byc choroby tarczycy. W takim przypadku bardzo latwo kot przybiera na wadze ale duzo trudniej jest sie pozbyc zbednych kilogramow nawet u zdrowego kota,ktory poprostu sie spasl,natomiast jesli w gre wchodza inne czynniki jak np, jakas choroba ktora moze byc bezposrednia lub posrednia przyczyna tycia to najpierw trzeba ja wyeliminowac a potem zabrac sie za odchudzanie bo inaczej waga nie spadnie.Piszesz ze to juz trwa rok,to dlugo.Przyczyn moze byc kilka i dlatego tu trzeba zrobic odpowiednie badania-tylko doswiadczony i naprawde dobry wet bedzie wiedzial jak sie do sprawy zabrac. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości