kot dziwne zachowanie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

julka13

22 lipca 2011, 21:47

witam to mój pierwszy post tutaj wiec się przywitam :roll: mam następujący problem posiadam 1 rocznego kotka RUDI kotek przytulak nie odpuszcza głaskania, mieszkamy na działce wiec kotek chodzący luzem. Przyszły wakacje nastąpił wyjazd na 1 tydzień kot został pod opieką sąsiadki, kot notabene stołuje się również u niej działka obok. Po przyjedzie kot przywitał nas ale jakoś tak z wyrazem pogardy. po 4 dniu powrotu znalazłem go w jego domku jakiegoś pół martwego, tylko leżał i bardzo mało jadł nie dał się pogłaskać. Tak jakby ktoś mu zrobił krzywdę. Kot bardzo mało się porusza tylko by leżał. Nie ma żadnych oznak ran. dzisiaj zauważyłem że jest jakaś wydzielina z prącia kota gęsta lekko biała. Weterynarz na telefon powiedział że jeśli nie ma ran, je i oddaje mocz oraz kał to nic nie powinno się dziać obserwować i dać znać za 2-3 dni. Może to być reakcja na rozłąkę lub pierwsze spełnienie się z kotką i tak może reagować. Poczytałem troszkę i zaniepokoiło mnie możliwość wyrwania ogona u kota , ogonem rusza ale cały czas podkulony, jego zachowanie takie bardzo dziwne tak jakby był dziki. Czy tak może reagować po rozłące lub spełnieniu się jako mężczyzna, może inny kot dał mu w Bęcki i siedzi taki przestraszony?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 lipca 2011, 22:47

pilnie do leakrza nie czekaj coś się złego dzieje z kotem nie czekaj jak już będzie zdychał.
julka13

23 lipca 2011, 09:20

też tak myślę ze nie ma co czekać chodziarz dzisiaj już chodzi zjadł dużo wypił i poszedł sobie w pole ale ogon nadal podkulony tak nienaturalnie. Nic jadę na dyżur do weterynarii
julka13
Posty:1
Rejestracja:23 lipca 2011, 09:21

23 lipca 2011, 13:29

po wizycie nie jest źle mocne stłuczenie tyłu okolice tyłka początek ogona dostał zastrzyk z przeciwbólowym i jest niezłe w niedziele druga dawka i w poniedziałek dla pewności rentgen. ma delikatnie napuchniętą nasadę ogona temperatura wzorcowa. Albo dostał od kogoś lub został czymś przytrzaśnięty /np drzwi/ ale szkoda by było rudaska. po rentgenie się odezwę
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

26 lipca 2011, 23:04

super, że sytuacja opanowana!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 35 gości