Biegunka u 6 miesięcznej kotki POMOCY

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

pawel190
Posty:9
Rejestracja:14 października 2011, 19:35

14 października 2011, 20:15

Witam wszystkich:)
Mam problem z 6 miesięczną kotką. Postaram się nakreślić problem i liczę na pomoc specjalisty. Około 2 tygodnie temu u Miki pojawił się delikatny katarek i kichanie. Dostała od weterynarza dwie tabletki "Scan Vet" - niewielki czerwone tabletki, które kotka ma jeść przez 8 dni (po 1/4 tabletki dziennie). Po 4 dniach pojawiła się rzadka kupka. Weterynarz powiedział żebyśmy odstawili tabletki ponieważ organizm mógł nie przyjąć lekarstwa. Kicia dostała jakieś małe białe tabletki niestety nie pamiętam nazwy (miała dostawać po pół tabletki co 12 godzin) miały one rozwiązać problem biegunki niestety Miki wogóle nie chciała zjeść tych tabletek, cała się śliniła no poprostu kiedy tylko wyczuwała gorycz tej tabletki to miała odruchy wymiotne i wszystko śliniła. Próbowałem wszystkich sposobów żeby podać te tabletki lecz nic z tego. Dodam, że Miki zachowuje się normalnie, jest energiczna, karma nie była zmieniana dostaje suchą karmę RC indoor oraz mokrą Animonde Carny raz dziennie niewielką ilość. Kicia ma stały dostęp do wody (woda mineralna) pije dużo na szczęście. Zadzwoniliśmy do weterynarza i kicia przez kolejne 3 dni dostała 3 zastrzyki jakiegoś antybiotyku. Minęły dwa dni liczyłem na poprawę a tu dziś kicia chyba 3 razy goniła do kuwety i niestety ciągle rzadka kupka. Dodam że w kupce nie widziałem żadnej krwi. Z brzuszka Miki wydobywa się wiele różnych dźwięków:(
Wydaje mi się że to nie wina jedzenia bo nie było ono zmieniane a nigdy wcześniej biegunka nie występowała. Mamy jeszcze jedna kotkę która je dokładnie to samo i kupki są normalne. Miesiąc temu Miki była odrobaczona. Myslę że podałem wszystkie potrzebne informacje. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 października 2011, 23:32

po pierwsze badania kału, po drugie ew. krwi po trzecie jeśli chcesz pomocy nie pisz jakieś tam tabletki, czerwone tabletki , jakiś antybityk bo przy takich danych NIKT nie może Ci pomóc.
pawel190
Posty:9
Rejestracja:14 października 2011, 19:35

15 października 2011, 08:02

Oczywiście przepraszam za ten niezbyt dokładny opis. Antybiotyk który kicia dostała to Synergal tabl. 250mg.
Dziękuje za odpowiedź. Postaram się jak najszybciej wykonać badania.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 października 2011, 10:15

antybiotyk był mocny proszę więc zacząć od badania kału.
Awatar użytkownika
spinoo
Posty:57
Rejestracja:18 lipca 2007, 10:58
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

26 października 2011, 18:42

Jak mi coś w kupalach nie pasuje / lużny / to najpierw podaje DiaDog i symbioticDC jeżeli po 2-3 dniach nie ma poprawy robie badanie kupala w tym równiez na kokcydie i lambie i rzęsistek / nie wiem czy dobrze to pisze /
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

31 października 2011, 22:36

a co w wynikach wychodzi?
pawel190
Posty:9
Rejestracja:14 października 2011, 19:35

01 listopada 2011, 20:50

robiliśmy badania krwi i dwa razy badanie kalu. Badanie krwi podstawowe i kreatynina wszyły w normie, lecz w kale znaleziono "kule tłuszczu". Kotka dostała metronidazol dożylnie. Zastrzyki konćzy jutro wieczorem i jak do tej pory nie ma poprawy. Przepraszam ze tak dlugo nie pisałem ale mialem male problemy z internetem. Weterynarz twierdzi , że z trzustką jest wszystko ok. Było rownież robione USG, które nic złego nie wykazało. Kotka przeszła na wyłącznie suchą karme.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 listopada 2011, 22:39

a amylaza, lipaza i najważniejsze TLI ?
pawel190
Posty:9
Rejestracja:14 października 2011, 19:35

02 listopada 2011, 11:38

Amylaza - 630 u/l Lipaza - 150 u/l były robione w pierwszej kolejności. Do tego była robiona Creatynina - 1.0mg/dl
TLI niestety nie było robione. Nie wiem wogóle co to jest? Mam jechać do weterynarza i zasugerować/poprosić o badanie TLI?
W poniedziałek była jeszcze robiona próba kliszowa i weterynarz stwierdził że wyszła dobrze.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 listopada 2011, 01:29

najbardziej czułym badaniem jest TLI dotyczącym trzustki.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości