analiza wyniku moczu-do dr Jarka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

mosana
Posty:1
Rejestracja:26 marca 2012, 18:25

27 marca 2012, 10:35

Witam!Moja 5-letnia sterylizowana kotka drugi raz w ciągu pół roku ma kłopoty z oddawaniem moczu( kropelkowanie, częste chodzenie do kuwety).Trochę niepokoją mnie zalecenia lekarza dlatego bardzo proszę o wyrażenie swojej opinii na temat zaleconego leczenia.Kotka przez 7 dni leczona antybiotykiem Kefavet Vet 250mg-zalecona dawka 2x 1/4 tabletki dziennie+cyclonamina.Badanie usg wykazało znacznie pogrubiałą ściankę lub błonę pęcherza brak piasku i kamieni,nerki bez zmian.Kotka w 3 dobie leczenie zaczęła normalnie oddawać mocz .Po ponownym usg lekarz stwierdził poprawę zalecił na następne 8 dni antybiotyk Kefavet+suchą karmę royal canin neutred young female.
Badanie moczu zrobione w ludzkim laboratorium z dnia 26.03 2012 (lekarz stwierdził,że wynik nie jest zły-brak kryształków)

Przejrzystość-mętny
Kolor moczu-żółty
Glukoza-norm
Bilirubina-neg
Ketony-neg
pH-6
Ciężar właściwy-1.025
Białko-30mg/dl
Urobilinogen-norm
Leukocyty-neg
Erytrocyty-neg
Azotynt-neg
OSAD MOCZU
Nabłonki płaskie-nieliczne
Leukocyty 1-2
ASC-20 mg/dl

Panie Doktorze proszę o Pana opinię na temat podjętego leczenia i wyniku moczu(niepokoi mnie to białko).Może są jeszcze jakieś badania które w tym wypadku należałoby wykonać?Czy zalecenie przejścia na stałe wyłącznie na suchą karmę jest konieczne?(kotka przyzwyczajona do mieska i ryb siedzi w kuchni i płacze)Z góry bardzo Panu dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 marca 2012, 00:04

leczenia nigdy nie komentuje wyniki wskazują na zdrowego kota.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości