Niewydolność nerek u kota...czy to pewna smierć

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kaja3171

09 czerwca 2013, 23:21

Czesc jestem tu nowa... niestety w akcie desperacji bo nie wiem juz gdzie szukac wsparcia...

2 lata temu zabrałam z niewłaściwych rąk kotka persa. Kotek był zamkniety przez 6 lat w koszyku na pralce wypuszczany na godzinne dziennie po domu gdzie szalała 4 dzieci i dwa psy. Gdy zabrałam go do domu pare dni był bardzo agresywny ale po stworzeniu mu normalnych warunków tofik ( tak go nazwalismy) odżył. Stał sie cudownym miłym kociakiem ktory nie zasypia bez dotyku któregos z członków naszej rodziny. 3 dni temu kotek porwał nam kurczaka z patelni ( w nocy) , nad ranem bardzo dyszał. Przestraszona pobiegłam do lekarza.. bylam pewna ze maluch sie zatruł.. Kobieta zaczeła badac zwierzaka...U malucha stwierdzono.. cystowatośc i zwyrodnienie nerek , szmer serduszka oraz guz wątroby , zmiany strukturalne w nerkach.. rokowania są najgorsze... ma za słabe serduszko by operowac by wyciac guz.. a podobno po co usówac guza wątroby jak i tak nerki go wykonczą... podobno jest to choroba genetyczna u persów. Zalecono mu karmę renal , karme dla kotów z niewydolnoscia nerek która w swym skladzie ma wszystkieg0o o polowe mniej ( białko , fosfor) tak by nerką było łatwiej go oczyscic. Kot wykazuje pierwsze objawy anemii ( wpatruje sie minutami w jeden punkt kilkadziesiat razy dziennie ) jednak ogólnie jest zywy , zalecane jedzenie nawet zjada. Sika nie zawsze do kuwety i pije mnostwo wody. Podwyższony poziom mocznika i kreatyniny. Czy ktoś z as miał kota z taką chorobą , jak go leczyć i jakie są szanse by chociaż na parę lat przedłużyc mu życie... Proszę.. pomocy.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

10 czerwca 2013, 00:21

możecie jeszcze spróbować podawać kroplówki. skoro podejrzewacie anemię to próbujcie temu zapobiegać.
Kaja317
Posty:3
Rejestracja:09 czerwca 2013, 23:04

11 czerwca 2013, 10:04

Uwierz ze robimy wszystko co w naszej mocy...jednak nasze ruchy sa ograniczone.. Tak jak pisalam kotek ma szmer sercowy..musimy unikac wizyt u lekarzy zbyt czesto :(( tofus absolutnie nie moze sie stresowac. .. Bo od razu serce chce mu wyskoczyc z piersi ..eh
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

11 czerwca 2013, 10:31

Kroplówki mozecie robić kotu w domu. Neich weterynarz pokaże wam jak.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 czerwca 2013, 21:05

musicie siąść z lekarzem i zadziałać u kota na wielu płaszczyznach . Nie da się tylko skupić na niewydolności nerek spowodowanej politorbielowatością nerek. Należy także zająć sie krążeniem te schorzenia są bardzo od siebie zalezne. Należy walczyć także z anemią , ale najważniejsze skupić się na guzie wątroby. Jeśli jest podejrzenie , że jest bardzo złośliwy to raczej trzeba podjąć postępowanie paliatywne. Nie da się tutaj dokładnie napisać co masz podawać , bo tak jak piszę działania muszą być wielopłaszczyznowe i podjęte po dokładnej ocenie sytuacji zdrowotnej kota.
Kaja317
Posty:3
Rejestracja:09 czerwca 2013, 23:04

11 czerwca 2013, 23:13

Dziekuje za odp. W niedziele jedziemy na usg serduszka ma byc podjeta decyzja czy jest mozliwosc wzmocnienia seruszka by byla mozliwa operacja. Trzymajcie kciuki by wszystko bylo dobrze.
Kaja317
Posty:3
Rejestracja:09 czerwca 2013, 23:04

23 czerwca 2013, 00:34

Usg wykazalo ze serce wytrzyma narkoze i guz watroby moze byc usuniety.. Gorzej z nerkami.ich stan moze sie pogorszyc. Co robic czy usunac guza i miec swiadomosc ze moze byc gorzej czy zostawic go tak jest.. Guz jest wielkosci 5 na 3 cm. Kotek wazt 3 kg .guz zajmuje duzo miejsca w jamie brzusznej. Jak pan radzi..jakie jest prawdopodobienstwo ze stan kota sie polepszy. Lekarze powiedzieli ze ma dobre wyniki jak na operacje jednak decyzja nalezy do mnie...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 czerwca 2013, 00:17

ja jestem zawsze za usuwaniem guza. Zostawienie jego wiadomo jak się skończy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości