ZŁAMANA KOŚĆ MIEDNICY W STAWIE BIODROWYM KOTKI POMOCY!!!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ewka137
Posty:1
Rejestracja:13 sierpnia 2013, 16:37

13 sierpnia 2013, 17:14

BARDZO PROSZE O POMOC!!!

WCZORAJ MOJA 4-MIESIECZNA KOTKA ZOSTAL SILNIE UDERZONA PRZEZ DZIECKO SIASIADOW W BRZUCH, NA SKUTEK CZEGO DOSZŁO DO PĘKNIECIA MIEDNICY W STAWIE BIDROWYM Z LEWEJ STRONY, PRZESUNIĘCIA PĘCHERZA I OBTLUCZENIA NEREK PRZEZ CO MOCZ WYDALANY JEST KRWISTY, JEDNAK NAJGORSZE JEST TO, ZE BIEDACZKA MA CAŁKOWITĄ UTRATĘ CZUCIA W KONCZYNACH TYLNICH ORAZ OGONIE PRZEZ CO NIE OPROZNIA SIE SAMODZIELNIE. ZDJECIA RTG NIE WYKAZUJĄ USZKODZNIA KRĘGOSŁUPA. OD WCZORAJ DOSTAJE KROPLÓWKI, WITAMINY, ZASTRZYKI PRZECIWSTRZĄSOWE, PRZECIWBOLOWE, USPOKAJAJACE I STERYDY. STAN KOTKI TROSZKĘ POPRAWIŁ SIĘ. POMIMO TEGO, ZE MALA CIERPI TO ZACZYNA JESC, PIC I ROBI SIE AKTYWNA.

NIE WIEM CO ROBIĆ?

JEDEN WETERYNARZ MOWI, ZE KOTKA NA 5-10 % SZANS NA ODZYSKANIE SPRAWNOŚCI RUCHOWEJ, A DRUGI, ZE JEST DUZE PRAWDOPODOBIENSTWO WYZDROWIENIA PO OTRZYMYWANEJ SERII LEKOW STERYDOWYCH.
PROSZĘ O RADE.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 sierpnia 2013, 18:17

nikt nie przewidzi co się stanie , ale jeśli nie ma urazu trwałego kręgosłupa istnieje duża szansa do powrotu do normalności. Najpierw pilnie walczymy o ustabilizowanie stanu ogólnego, przywrócenie funkcji prawidłowej nerek, szybko należy zadbać o układ nerwowy potem zajmować się złamaniami. Na pradę należy działać szybko.
asiryś
Posty:2309
Rejestracja:06 stycznia 2011, 17:37

20 sierpnia 2013, 21:43

ewka137 pisze:NIE WIEM CO ROBIĆ?
Przede wszystkim, niech rodzice tego "dobrze wychowanego dziecka" poniosą całe koszty leczenia! :evil: Włos sie jeży na głowie! Co to za dziecko! Patologia?
Trzymam kciuki za kicię!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości