Maine coon a kastracja

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Olivia 2005

18 grudnia 2012, 00:23

Niedługo będę posiadaczką małego kocurka maine coon :lol: . I tu moje pytanie. Czy to prawda ,że maine coony powinno się kastrować jak mają 7-9 miesięcy nie wcześniej? Ponieważ wcześniejsza kastracja ma wpływ na wielkość i ukształtowanie się głowy u tej rasy a także wielkość kota. Oczywiście chcę żeby był jak największy tzw. lew :D Tak powiedziała mi hodowczyni u której kupuje kotka. Syjama którego mam przeszedł wczesną kastrację jeszcze w hodowli.
Hedwa
Posty:1260
Rejestracja:20 września 2007, 11:22
Lokalizacja:Kraków

18 grudnia 2012, 11:45

Na początek gratuluję dokocenia!!! :) Ja kiedyś też myślałam, że wczesna kastracja ma wpływ na budowę kota ale nie ma na to żadnych dowodów ;) Teraz nawet bardziej skłaniam się ku tej wczesnej niż ku tej późniejszej. Mam kocura MCO kastrowanego wcześnie tzn w wieku 3 miesięcy i nie zauważyłam żeby miał słabszą budowę, gorszą głowę czy też słabą kufę... Na wszystkie te cechy największy wpływ ma raczej dziedziczenie cech po przodkach a nie zabieg kastracji. Hodowczyni też nie może dać Ci gwarancji, że kot będzie wielki bo nawet po wielkich rodzicach może urodzić się kot, który wielki nie będzie ;)
asiryś
Posty:2309
Rejestracja:06 stycznia 2011, 17:37

18 grudnia 2012, 12:22

No tak, rózne są opinie na ten temat. Zgadzam się z Hedwą, ze to raczej geny maja wpływ na wielkosć i "męskość" kocura.
Olivio, jesli masz watpliwości,wykastruj swojego malucha po 9 mies zycia. Maine coony dojrzewają bardzo długo, więc te 9 miesięcy to wcale nie jest późno. Nawet rzekłabym,ze wcześnie :roll:
Ja swojego Rysia kastrowałam , jak miał 1,5 roku. Jego siki zaczęły "zajeżdżać" jak miał ok 1 roku. Ale nie znaczył, wiec ociagałam się z zabiegiem kastracji ( wiadomo:ogromny stres i dla kota i właściciela)
Mam wrażenie,że mój Rysio nadal rośnie 8) ( w lipcu skończył 3 lata)
Zazdroszczę Ci małego maine coonka. To najwspanialsza rasa kotów na świecie. A jaki mają cudowny charakter ! Przekonasz się. :wink:
Olivia 2005

18 grudnia 2012, 15:06

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Liczyłam na to, że odezwą się osoby które mają tą rasę. Mi głównie chodzi o to żeby nie znaczył mi terenu. Będzie kotem domowym. Nie chce tez za późno kastrować żeby nie zdominował mojego bryśka i syjama. Oba kocury kastraty. Myślę że ciepło przyjmą nowego członka rodziny. Syjam jak to syjam szalony i rozrywkowy ale zrównoważony i otwarty. A brytek że tak powiem zna swoja wartość, ostoja spokoju, żaden smarkacz nie będzie mu pyskował. Już nie mogę się doczekać na tygrysa :D .
asiryś
Posty:2309
Rejestracja:06 stycznia 2011, 17:37

18 grudnia 2012, 16:00

A masz już wybranego kociaka? Jakie ma umaszczenie? Wrzuć jakieś zdjęcia całej Twojej kociarni :wink: ( w dziale Pozostałe Sprawy - Fotki naszych pupili, albo załóż swoim kotom oddzielny wątek).Będziesz mieć niezły wybór kolorów, charakterów i kocich osobowości :wink:
Mój Rysiek kastrowany był dość późno ( 1,5 roku) i wcale nie ma zapędów przywódczych. To taka ciapa. Moja mała Myszka ( jakies 1/3 wagi Rysia) leje go jak chce :lol:
Awatar użytkownika
sunshain
Posty:426
Rejestracja:05 grudnia 2008, 14:53

18 grudnia 2012, 16:53

Olivia 2005 pisze:Niedługo będę posiadaczką małego kocurka maine coon :lol: . I tu moje pytanie. Czy to prawda ,że maine coony powinno się kastrować jak mają 7-9 miesięcy nie wcześniej? Ponieważ wcześniejsza kastracja ma wpływ na wielkość i ukształtowanie się głowy u tej rasy a także wielkość kota. Oczywiście chcę żeby był jak największy tzw. lew :D Tak powiedziała mi hodowczyni u której kupuje kotka. Syjama którego mam przeszedł wczesną kastrację jeszcze w hodowli.
nie prawda

wielu hodowców MCO wykonuje wczesną kastrację w wieku 3 m-cy

ja mam zapis w warunkach krycia, że przed wydaniem do nowych domów kociaki muszą zostać wykastrowane - niehodowlane


to na jakiego kota wyrośnie zależy od przodków i nie każdy MCO jest duży .... coraz bardziej weszła w tę rasę miniaturyzacja a wielu hodowców/właścicieli po prostu fantazjuje na temat wagi swoich MCO
Olivia 2005

18 grudnia 2012, 16:57

asiryś pisze:A masz już wybranego kociaka? Jakie ma umaszczenie? Wrzuć jakieś zdjęcia całej Twojej kociarni :wink: ( w dziale Pozostałe Sprawy - Fotki naszych pupili, albo załóż swoim kotom oddzielny wątek).Będziesz mieć niezły wybór kolorów, charakterów i kocich osobowości :wink:
Mój Rysiek kastrowany był dość późno ( 1,5 roku) i wcale nie ma zapędów przywódczych. To taka ciapa. Moja mała Myszka ( jakies 1/3 wagi Rysia) leje go jak chce :lol:
Kotek pochodzi z hodowli xxxxxxxxxxxxx miot E, kocurek Ecrue kremowo-biały
Awatar użytkownika
sunshain
Posty:426
Rejestracja:05 grudnia 2008, 14:53

18 grudnia 2012, 17:13

Olivia 2005 pisze:
asiryś pisze:A masz już wybranego kociaka? Jakie ma umaszczenie? Wrzuć jakieś zdjęcia całej Twojej kociarni :wink: ( w dziale Pozostałe Sprawy - Fotki naszych pupili, albo załóż swoim kotom oddzielny wątek).Będziesz mieć niezły wybór kolorów, charakterów i kocich osobowości :wink:
Mój Rysiek kastrowany był dość późno ( 1,5 roku) i wcale nie ma zapędów przywódczych. To taka ciapa. Moja mała Myszka ( jakies 1/3 wagi Rysia) leje go jak chce :lol:


miot po kocurze mojej znajomej
asiryś
Posty:2309
Rejestracja:06 stycznia 2011, 17:37

18 grudnia 2012, 17:14

Pan Ecrue mówisz? Cudny kawaler!
Olivia 2005

18 grudnia 2012, 17:19

sunshain pisze:
Olivia 2005 pisze:
asiryś pisze:A masz już wybranego kociaka? Jakie ma umaszczenie? Wrzuć jakieś zdjęcia całej Twojej kociarni :wink: ( w dziale Pozostałe Sprawy - Fotki naszych pupili, albo załóż swoim kotom oddzielny wątek).Będziesz mieć niezły wybór kolorów, charakterów i kocich osobowości :wink:
Mój Rysiek kastrowany był dość późno ( 1,5 roku) i wcale nie ma zapędów przywódczych. To taka ciapa. Moja mała Myszka ( jakies 1/3 wagi Rysia) leje go jak chce :lol:
Kotek pochodzi z hodowli xxxxx miot E, kocurek Ecrue kremowo-biały
miot po kocurze mojej znajomej
I co mówisz będą z niego ludzie tzn. kawał dobrej kociny :lol: Już nie mogę się doczekać kiedy będzie mój. Syjam, brytek, maine coon to moje ukochane rasy. Drapaki czekają
krolendrju
Posty:3
Rejestracja:10 sierpnia 2013, 16:37

10 sierpnia 2013, 16:45

prze kochany kawaler...
mango22
Posty:4
Rejestracja:24 sierpnia 2013, 16:10

24 sierpnia 2013, 16:11

Ja swoje MC wykastrowałam w wieku 4 miesięcy i nie było żadnych skutków ubocznych. Wyrósł na duuużego lwa :)
Kunegunda.23
Posty:3
Rejestracja:13 listopada 2013, 21:36

13 listopada 2013, 21:37

Ja również kastrowałem w wieku 4 miesięcy i wszystko jest ok :)
iglo1000
Posty:3
Rejestracja:20 listopada 2013, 22:11

20 listopada 2013, 22:12

Zawsze jestem przeciwny kastracji, nie potrzebne narażanie zwierzęcia
asiryś
Posty:2309
Rejestracja:06 stycznia 2011, 17:37

20 listopada 2013, 22:29

iglo1000 pisze:Zawsze jestem przeciwny kastracji, nie potrzebne narażanie zwierzęcia
Niby na co?
Przerażające! Ciemnogród w XXI wieku :shock:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości