Swędzące i "brudne" uszy u kotki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

zdrojka
Posty:3
Rejestracja:16 listopada 2006, 00:15
Lokalizacja:Warszawa

16 listopada 2006, 00:49

Witam.
Mam problem z kotką. I z wetem też :?:
W pewnym momencie moja Kita zaczęła się dość mocno drapać po uszkach. Po wizycie u pierwszego weta dowiedziałam się, że nic jej nie jest, ale po wyczyszczeniu uszu na waciku był straszny czarnobrązowy osad. Dostała maść, chyba atecortin do smarowania, ale wet powiedział, żeby to robić raz na 2-3 dni.
Na trochę pomogło. Potem objawy powróciły, inny wet powiedział, że to świerzbowiec, ale też bez badań i znów dał atecortin, ale tym razem do używania 2 razy dziennie. Stosowałam wg zaleceń, pomogło, ale znów drapanie uszu powróciło.
Co robić? Iść do trzeciego weta? I znów usłyszeć, że to co innego?
Pomocy!
Ania
carmella
Posty:226
Rejestracja:21 listopada 2004, 08:43
Kontakt:

16 listopada 2006, 07:53

tak iśc do trzeciego weta, bo to świerzbowiec uszny.
leczy sie go maścia o nazwie oridermyl.
Poza tym warto zapodac kotu stronghold, pomaga w walce ze swierzbem.
Codziennie trzeba kotu czyscic te uszka.
zdrojka
Posty:3
Rejestracja:16 listopada 2006, 00:15
Lokalizacja:Warszawa

16 listopada 2006, 11:54

Ups, zamiast na Kotach, to ja na Psach o takie rzeczy pytam :oops:
Ale ja tu pierwszy raz, wybaczcie :?

Dzięki za radę, tylko nie wyobrażam sobie czyszczenia jej uszu, bo to dzikus, chyba w jakieś rękawice robocze będę musiała się zaopatrzyć... :D
carmella
Posty:226
Rejestracja:21 listopada 2004, 08:43
Kontakt:

16 listopada 2006, 13:13

zdrojka pisze:Ups, zamiast na Kotach, to ja na Psach o takie rzeczy pytam :oops:
Ale ja tu pierwszy raz, wybaczcie :?

Dzięki za radę, tylko nie wyobrażam sobie czyszczenia jej uszu, bo to dzikus, chyba w jakieś rękawice robocze będę musiała się zaopatrzyć... :D
No tak w psach, ale zajrzalam.

patent na "dzikusy" mam taki, ze zawijam kota w recznik - jak w kokon . Miedzy kolana i niestety szorowanie uszu. bez czyszczenia uszu nie da sie :(
zdrojka
Posty:3
Rejestracja:16 listopada 2006, 00:15
Lokalizacja:Warszawa

17 listopada 2006, 12:00

No dobra, to najpierw do weta (jeszcze trochę i nie będę miała gdzie chodzić...), a potem wypróbujemy akcję "kokon" :wink:
ewik
Posty:2
Rejestracja:23 listopada 2006, 10:08

23 listopada 2006, 10:20

moja kocica jak się zbliżam z wacikiem to daje niezłego dyla!robie to wtedy kiedy spi :D
spryciula z niej!
Agnieszka128

30 listopada 2006, 19:32

Też miałam problem z uszami mojego kocurka. Męczyłam go maściami, płynami, codziennym czyszczeniem uszu.... Z tego wszystkiego ja mało nie popadłam w nerwicę, a kot ma do dziś uraz. Trafiłam jednak na myślącą weterynarz, która nie zaleca męczenia kotów grzebaniem w uszach. Zaaplikowała mu trzy zastrzyki i skończył się problem za świerzbowcem i zapaleniem uszu. Od tamtej pory mój kot i ja nie mamy takich problemów.
Doradzam więc szukać dobrych specjalistów!!!
Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości