Choroba skóry u kotów

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Malibu88
Posty:1
Rejestracja:29 grudnia 2013, 20:17

29 grudnia 2013, 20:23

Witam!

Mój problem wygląda następująco. Mam trzy koty, które są chore. Problem pojawił się mniej więcej rok temu, gdy zachorował jeden kot. Weterynarz zdiagnozował alergię na pchły i przepisał antybiotyki. Stan kotki nie poprawiał się, wręcz przeciwnie, zaczęła mocno wygryzać sobie sierść i bardziej się drapała. Mniej więcej pół roku później zachorował drugi kot, na którego ciele pojawiły się krostki i zaczerwienienia. Trzy tygodnie temu zachorował trzeci kot, u którego choroba najszybciej się rozwinęła. Koty znajdują się pod opieką weterynaryjną. Jednak moja cierpliwość się już kończy, ponieważ lekarze utrzymują, iż jest to alergia, pomimo faktu, że zaraziły się od siebie. Kotka, która pierwsza zachorowała dostała sterydy, poprawa przyszła tylko na chwilę, potem jej stan się pogorszył. Tydzień temu poprosiłyśmy weterynarza, by zbadał koty na grzybicę, jednak on upiera się, że jest to alergia na pchły. Dodam, że w międzyczasie zmieniałam pokarm trzykrotnie, a koty co miesiąc są odpchlone Frontline.

Załączam zdjęcia zmian skórnych jednego z kotów.

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 grudnia 2013, 01:16

należy wykonać zeskrobiny skóry i dokładnie przebadać co się rozprzestrzenia pomiędzy zwierzętami.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości