Cukrzyca u kota !!!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Aneta_C
Posty:2
Rejestracja:11 grudnia 2013, 10:53

11 grudnia 2013, 11:50

Witam, postaram się opisać w kilku zdaniach jak prawdopodobnie doszło do cukrzycy u mojego kotka.

Trzy miesiące temu mój Kot miał oczyszczany kamień na ząbkach, miał czerwone dziąsła i dużo osadu więc Doktor zaproponował oczyszczanie. Doktor również stwierdził że Kot ma chorobę która nazywa się FORL. W ciągu dwóch miesięcy dostał 3 zastrzyki i dziąsła się zagoiły. Niestety dwa tyg temu zauważyłam że nie jest z nim dobrze trochę schudł, dziąsła znów stały się czerwone. Umówiłam się z Lekarzem na usunięcie dwóch zębów w których był ubytek szkliwa. Na nasze nieszczęście Kotu nie wykonano żadnych badań przed podaniem zastrzyku usypiającego. Doktor gdy Kot był już w śpiączce zbadał mu glukozę we krwi i okazało się ze wynosi 448. Po przebudzeniu był bardzo otępiały i nie było żadnej poprawy, nie pił, nie jadł, ciągle spał, nie reagował na nic. Okazało się że zastrzyki które dostawał wcześniej spowodowały cukrzycę. Od kilku dni podajemy mu insulinę, dwa razy na dobę po 3 jednostki. Wczoraj odzyskał głos, zaczął jeść karmę i sam pije wodę. Jest pod moją stałą kontrolą, mam nadzieję że uda nam się wyleczyć go z tego. Zrobione ma również badania krwi, niektóre wartości są lekko podwyższone ale najbardziej martwi mnie mocznik wynosi 60,40 mg/dl. Pozostałe wartości podwyższone to:
MCHC 39,40
WBC 31,20 tys/mm3
ALT 85,20
Bilirubina 0,95 mg/dl
Białko całkowite 4,55 g/dl
Aneta_C
Posty:2
Rejestracja:11 grudnia 2013, 10:53

11 grudnia 2013, 16:30

Bardzo proszę tych którzy mają styczność z cukrzycą u kotów o cenne porady. Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 grudnia 2013, 12:25

musisz poszperać w archiwach już było o cukrzycy. Na szczęście u kotów czasami udaje się , że zwierzę przestaje chorować na tą chorobę. Co do nerek po unormowaniu ( w miarę szybkim) powinny odzyskać swoją sprawność. Skąd zwierzę ma taką leukocytozę. Należy to ustalić.
zosialp
Posty:1
Rejestracja:16 stycznia 2014, 14:01

16 stycznia 2014, 14:15

U naszego kota cukrzyca wystąpiła prawdopodobnie po długotrwałym stosowaniu Urinary. Cukier był powyżej 500. Kociak był już na 2x7 jedn. lantus solostar + karma specjalistyczna RC, a i tak miał cukier > 200... Na szczęście mamy bardzo mądrą Wetkę, która dużo czyta ;-) Wystarczyło przestawienie na..... mokrą karmę (dr wybrała Bozitę). Aktualnie zeszliśmy do 2x1 jedn., cukier < 100 i zanosi się na to, że wkrótce całkiem skończymy z insuliną. Pozdrawam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości