MÓJA KOTKA - STERYLIZACJA - NIEPOKOJĄCE OBJAWY

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

mojpyszczek
Posty:4
Rejestracja:28 marca 2014, 11:25

28 marca 2014, 11:42

Witam wszystkich jestem nowa na forum i mam problem mianowicie

ostatni posiłek dostała 25.03 o godzinie 18:30


26.03 moja kotka została poddana sterylizacji o godzinie 11:30 miała zabieg

o godzinie 14:30 byłam już z nią w domu kot był troszkę nadpobudliwy ale różnie kotki reagują na narkoze więc nie zamartwiałam się chociaż było mi bardzo źle patrzeć na kota w tym stanie


następnego ranka nałożyłam jej jedzenie i picie 27.03 i nic nie zjadła i nie napiła się kotka oddaje mocz
kotka położyła się w kuwecie(nigdy wcześniej nie kładła się w kuwecie) i trzęsła się nie bardzo ale jednak widocznie

dzisiaj 28.03 kotka napiła się wody ale DALEJ KOMPLETNIE NIC NIE ZJADŁA (ciągle dbam o to żeby miała świeżą niewielką porcje żeby cokolwiek przegryzła) minęło ponad 60 godzin od kąd kotka jadła ostatni posiłek i dalej nic nie je wstała dziś tylko na chwilę napiła się troszke wody i zwymiotowała 30 minut później znowu napiła się wody i poszła spać

od kąd wróciła z zabiegu nie robiła kupy ani nic nie jadła dodatkowo leży i raz na czas się trzęsie
umówiłam się dziś do weterynarza który przeprowadzał zabieg ale chciałam zasięgnąć drugiej opini ponieważ nie dokońca mu ufam (strasznie lekcewarząco podeszedł do sprawy proszę sie nie przejmować to tylko kot)
czy to co opisałam wyżej pasuje do opisu powikłań po sterylizacji ?



Bardzo proszę o odpowiedź pozdrawiam wszystkich kochających zwierzęta.

Laura
Awatar użytkownika
bluerat
Posty:6
Rejestracja:18 grudnia 2005, 16:21
Kontakt:

28 marca 2014, 19:01

To może być syndrom kubraczka, jeżeli ma ubranko pooperacyjne. Albo brak leków p/bólowych. Ewentualnie niewydolność nerek (do sprawdzenia badaniem krwi).
Co nie zmienia faktu że już 27 powinna była dostać albo kroplówkę z glukozą albo wodę z miodem/glukozą do pyszczka. Koty są bardzo wrażliwe na głodówkę, szybko zaczyna się stłuszczać wątroba.
Jak były umówione kontrole pozabiegowe?
mojpyszczek
Posty:4
Rejestracja:28 marca 2014, 11:25

29 marca 2014, 09:41

wczoraj byłam na wizycie dostała 2 zastrzyki jeden antybiotyk i drugi enie wiem co mam zapisane w książeczce ale nie do odczytania ewentualnie mogę zrobić zdjęcie i wkleić tutaj, kotka zaczęła jeść i pić myśle że powoli wraca do siebie
w razie pytań będe pisała dziękuje za odpowiedź
mojpyszczek
Posty:4
Rejestracja:28 marca 2014, 11:25

30 marca 2014, 15:39

czy rana kotki goi się prawidłowo ??

link do zdjęcia proszę o jaknajszybszą odpowiedź!!

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=xeoe ... zgd6aJpu70
Gość

31 marca 2014, 20:48

Moim zdaniem goi się prawidłowo.Moja kotka miała jednak nieco inaczej szytą rankę-wewnętrznie.Nie było widac żadnych nitek,dodatkowo ranka była posmarowana jakimś antybiotykiem ,który skutecznie zniechęcał smakowo i zapachowo do wylizywania ranki.Nie sączyło się z niej nic,ale po dwóch dniach kiedy krwiste strupki odpadły zaczeło się tzw,ziarninowanie,więc ranka zrobiła się różowa i leciuteńko napuchnieta,ale to normalne.Sama byłam zaskoczona jak szybciutko kicia wróciła do formy.Został jeden uszczerbek;od czasu sterylki nie lubi się czesać na brzuszku.Być może miejsce szycia stało się bardziej czułe na dotyk.Jest to dość uciążliwa sytuacja ,bo kicia jest długowłosa.
To tylko moja opinia,ale może nasz Doktor JAREK wypowie się fachowo i uspokoi Cię choć troszkę.Też strasznie się bałam o moją TOŚKĘ ,a podczas sterylki miałam straszne wyrzuty sumienia ,że zafundowałam jej coś takiego.Teraz zupełnie inaczej patrzę na sterylizację.To najlepsze co mogłam dla niej zrobić. :D
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 kwietnia 2014, 11:02

ładnie się goi wszystko ok , zawsze jeśli zwierzę nie podejmuje picia i jedzenia 2 doby od zabiegu należy pilnie zgłosić się do lecznicy, jeśli uporczywie wymiotuje 12-godzin po zabiegu należy pilnie zgłosić się do lecznicy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości