Czy to koci katar?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Bzdura

22 maja 2014, 04:11

Witam,
Nie jestem pewna co do stanu mojego ponad 5-cio miesięcznego kota rasy sfinks. Kot był standardowo szczepiony dwukrotnie między innymi na koci katar. Jednak od dwóch tygodni zdarzało mu się kichnąć, a od dwóch dni kicha jakby ropną wydzieliną, wysmarkuje jasno żółty śluz. Jak mu się przyglądam to wydzielina z nosa samoistnie nie wypływa. Z oczu też mu się strasznie nie leje. Jedynie po spaniu jest taka jasno brązowa galaretka w kącikach oczu. Mam wrażenie też że ma lekką chrypkę i że więcej pije. Ale jak czytam o kocim katarze to sama nie wiem czy nie zaczęłam wyolbrzymiać. Obserwuję teraz każdy jego ruch. Kot ma ogromny apetyt, bawi się, wypróżnia normalnie. Drugi kociak w tym samym wieku nie ma żadnych objawów, choć teraz zaczęłam się przyglądać jego śpioszkom w oczach, które pojawiają się tylko po spaniu.
W piątek chcę iść do weterynarza, jednak moje środki finansowe będą znacznie okrojone. Wypłata w poniedziałek. Nie wiem czy iść w piątek czy przeczekać weekend i w poniedziałek móc zapłacić za wszystkie ewentualne leki które być może zaleci weterynarz. Nie wiem czy w piątek mi starczy kasy...
Wariuję na ich punkcie i bardzo mnie martwią te smarki...
Monika0073
Posty:2
Rejestracja:23 maja 2014, 14:33

23 maja 2014, 14:36

nie wiem co to może być ale lepiej idź jak najszybciej... napisz co to było
Ostatnio zmieniony 29 maja 2014, 08:03 przez Monika0073, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 maja 2014, 18:38

prawdopodobnie to nie katar koci , może to być typowy nieżyt górnych dróg oddechowych a bardzo pasuje do tła alergicznego, ale na prawdę trzeba kota obejrzeć.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości