Kocia infekcja

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kasprzykowa
Posty:3
Rejestracja:13 października 2014, 19:54

13 października 2014, 20:06

Dzień dobry!
W piątek odwiedziliśmy weterynarza, ponieważ zachowanie naszej kotki zaczęło nas niepokoić. Prawie cały czas spała, wstawała tylko napić się wody. Jadła jakieś znikome ilości pokarmu i pewnie dlatego się nie wypróżniała. Jej sierść zrobiła się jakby tłusta.Weterynarz zmierzył temperaturę i była dość wysoka - 39,6. Powiedział też że kotka jest bardzo blada w uszach. Dostała zastrzyk i antybiotyk do domu na 5 dni. W piątek po tej wizycie coś jakby się poprawiło, kicia więcej jadła i widać było poprawę, ale od tego czasu znowu jest coś nie tak. Kotka wygląda lepiej, sierść ma już jak dawniej, ale je nadal bardzo mało, raz dziennie poliże trochę mokrej karmy, swoich ulubionych przysmaków nawet nie tknie, ale co dziwne bardzo często zagląda do misek, jakby szukała jedzenia. Kupki jak nie było tak nie ma od tygodnia...Niestety byłam tak zdenerwowana u lekarza, że nie zapamiętałam nazwy leków, w książeczce nie jest nic wpisane (wet. wpisywała do komp.). Moje pytanie brzmi - czy kotka może tak na leki reagować żeby tak mało jeść i się nie wypróźniać? Czy powinniśmy jej podać jakąś kroplówkę z pokarmem? BArdzo proszę o radę.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 października 2014, 00:15

jeśli kot nie je już 2 dni powinno się sztucznie odżywiać zwierzę lu za pomocą kroplówek. Leki mogą wpływać i pobudzająco i hamująco na łaknie nie i pragnienie . Wszystko zależy od leków.Na pewno zwierzę nie je i nie pije , bo coś jest nie tak, ale zawsze trzeba ustalić lego przyczynę.
kasprzykowa
Posty:3
Rejestracja:13 października 2014, 19:54

14 października 2014, 17:55

Witam!
To nie jest tak, że kot nie je w ogóle, na pewno je b.małe ilości ale zawsze to coś. Dzisiaj jeszcze za radą forumowiczów kupiłam jej gerberka i zjadła 2 lyżeczki. Dziwne jest to, ze nie chwyta się suchego pokarmu, tylko mokrego. Natomiast pije i sika normalnie. Jednak jutro o 8 mamy umówioną wizytę, będziemy prosić lekarza o kroplówkę z pokarmem.
Jeszcze dwa pytania z mojej strony: jak długo po odstawieniu leków kot może się tak zachowywać? Ile będzie dochodził do siebie? I drugie, jeśli kotek miał dobre wyniki mocznika, to czy w ciągu tygodnia mogły się one drastycznie pogorszyć i być odpowiedzialne za stan kotka? Czy to raczej zwykła infekcja jak mówił weterynarz?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 października 2014, 20:53

odstawienie leków nie ma na ten stan wpływu. Oczywiście , że mocznik może się pogorszyć , ale może to nie być uremia pierwotna. Nikt Ci nie odpowie czy to tylko infekcja , bo do takiego orzeczenia trzeba widzieć i zbadać zwierzę.
kasprzykowa
Posty:3
Rejestracja:13 października 2014, 19:54

14 października 2014, 21:48

Dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, że jutrzejsza wizyta u weterynarz coś wyjaśni. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości