Chory kotek nie chce jesc,prosze o porady

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

NiebieskiPtak
Posty:5
Rejestracja:29 maja 2015, 09:15

27 czerwca 2015, 18:54

Witam, moj chory na raka kotek nie bardzo chce jesc,wylizuje sos z mokrej karmy,chrupek nie tyka,od czasu do czasu zje jakis kawalek z mokrej karmy ale bardzo rzadko.sos 90 procent i tyle.macie jakies patenty na nakarmienie chorego kotka?co mu podawac co ze hce zjesc?moze macie jakies doswiadczenia w tym temacie. Moze cos na wzmocnienie? Tylko nie wiem co bo teoretycznie witaminy sa w jedzeniu.wiem,ze jest karma dla rekonwalescentow,ale nie wiem czy w tym przypadku zda egzamin.....pomozcie i podpowiedzcie co podawac choremu ktou ktory w wiekszosci sos zjada a kawalki zostawia.
2345678
Posty:2
Rejestracja:27 czerwca 2015, 18:54

27 czerwca 2015, 19:21

czy musi dostawać spcjalną karmę, np renal, czy może jeść dowolne? mojemu, dopóki mógł jeść dowolne, staraliśmy się zapewnić różnorodność smaków: raz drób, raz tuńczyk, inne też, ale te najbardziej lubił. pani doktor poradziła mi też, żeby mu widelcem rozgniatać jedzenie na papkę - siłą rzeczy zje wtedy więcej, niż przy samym zlizywaniu sosu. jeśli chodzi o firmy, najlepiej jadł brita (bardzo dobre dla tych lubiących sos - cienkie paseczki mięsa w duuuużej ilości sosu), ostatnio bardzo polubił też eukanubę, właśnie w formie pasztetu.
w każdym razie najwięcej zjada, kiedy się mu podsuwa, karmi z łyżeczki. dużo mniej je, jeśli mu się po prostu nałoży i zostawi, wtedy tylko wylizuje i zostawia.
NiebieskiPtak
Posty:5
Rejestracja:29 maja 2015, 09:15

27 czerwca 2015, 19:55

Dziekuje za podpowiedz,dobry pomysl z tym rozgniataniem,wyprobuje.brita nie kupowalam,ale jutro sprobujemy z britem w takim razie.
bazarko
Posty:1
Rejestracja:29 czerwca 2015, 20:59

29 czerwca 2015, 21:01

Koty mają bardzo wrażliwe nerki. Często na nie chorują. Ja mam dwa takie przypadki.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 lipca 2015, 10:26

możesz spróbować podać kotu apetizer , citropepsin w ostateczności niewielkie dawki sterydów, możesz miękkie karmy rozbełtać widelcem z wodą i powoli strzykawką wstrzykiwać do pyska.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości