świerzb uszny

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dordina@wp.pl

13 maja 2015, 13:23

dordina@wp.pl
Witam Mój kot zaraził się świerzbowcem usznym , od kota złapał pies .Od miesiąca lecze moje zwierząta , weterynarz stwierdził że świerzbu już nie ma .Niestety i kot i pies dalej trzepią uszami i się drapią.Uszy dalej są brudne mimo czyszczenia.Pojechałam kolejny raz i weterynarz dalej utrzymuje że świerzbu nie ma.A ja uwarzam inaczej i co mam z tym zrobić.Dodam jeszcze że poza zakraplaniem uszu zaaplikowałam im advocate na kark.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 czerwca 2015, 12:31

podejrzewam , że lekarz ma rację, możesz zawsze sprawdzić to labolatoryjnie lub w innej lecznicy
marcheweczka
Posty:1
Rejestracja:19 sierpnia 2015, 14:40

19 sierpnia 2015, 14:51

u swojego kota też zaobserwowałam świerzb, chociaż zaden weterynarz tego nie stwierdził poprzez mikroskop. kupilam oridermyl, stosowalam codziennie, i czyscilam uszy. - mialam to robic przez miesiac, jednak po tym czasie kot dalej sie drapal i dalej wybieralam z ucha czarna wydzieline. potem czyscilam zakraplajac parafine, i na to krople oridermylu. minal koejny miesiac i przy czyszczeniu ucha na patyczku zostalwaly kropelki krwi. bardzo sie przestaszylam bo po kilka dniach krwi bylo wiecej. pojechalam do weterynarza (wczoraj). okazalo sie ze (wziernikiem) stwierdzono ze swierzba juz nie ma, a zrobilam nadrzerke poprzez zbyt czeste czyszczenie.. wiec mam ucha nie ruszac i za tydzien sie pokazac. jednak ja dalej widze ze kot sie tam drapie, i wychodza na calym uchu strupki z krwi, jakby proszek. dalej sie martwie ;/
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 sierpnia 2015, 21:10

gołym okiem nie rozpoznasz świerzbu. Nie ma szans. Możesz podejrzewać , ale nie rozpoznasz. Leczenie w ciemno czegoś czego nie ma przyniesie konsekwencje mniejsze lub większe. Pokaż kota lekarzowi może na skutek drażnienia tego ucha doszło do wtórnej infekcji tego uszka.
kiciakitka
Posty:2
Rejestracja:30 maja 2019, 21:59

03 września 2019, 17:46

Mam podobny przypadek jak "marcheweczka"

Stosowałem w lipcu oridermyl przez 7 dni i przestałem bo uszy ladnie wyglądały, po kilku dniach świerzb powrócił.
Od 1 siedpnia do 25 sierpnia stosowałem codziennie wieczorem kroplę oridermyl na patyczek do czyszczenia uszów i wkładałem kotu i rozprowadzałem, w jednym uchu zawsze przez ten czas po głębokiej penetracji patyczkiem pokazywała się ciemna jakby minimalnie zakrwawiona końcówka patyczka. Odstawiłem bo mi się maść skończyła, na recepcie pisze 21 dni stosować, a stosowałem 25 dni, kot miał generalnie ładne uszy w ciągu tego miesiąca, po kilku dniach od odstawienia z uszów to samo, czyli chyba zrogowaciały naskórek, takie fusy, takie jakby roztarte dłonią ususzone liście wychodzą ....
Byłem z tym u weterynarza w lipcu, babka niby raczej miłośniczka psów nie brała pod mikroskop tylko mówi świerzb uszny i dała oridermyl.
Bogena
Posty:8
Rejestracja:04 lipca 2019, 11:46

16 września 2019, 23:56

Mój kot w maju wyłysiał za uszami i na uszach. Lekarka świerzba nie stwierdziła, leczenie pod kątem alergii pokarmowej i grzybów (ale bez wymazu) - kolejno: clotrimazol, triderm, flukonazol w syropie, nizoral, imaverol. Na moje żądanie 2 tyg temu advocat. Bez większej poprawy. Od jakiegoś czasu na tej zmienionej chorobowo skórze i wewnątrz płata ucha jest całe mnóstwo brązowych kropek, czasem większych jak mały płat skóry. Nie mam już pomysłu co to może być :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 września 2019, 12:06

czemu nie zrobisz zeskrobiny i badania tylko sie tak szarpiecie z tym.
Bogena
Posty:8
Rejestracja:04 lipca 2019, 11:46

01 października 2019, 23:04

Jarek pisze:
25 września 2019, 12:06
czemu nie zrobisz zeskrobiny i badania tylko sie tak szarpiecie z tym.
A wyjdzie cokolwiek jeśli na skórę stosowane są leki?
Odpukać jest poprawa, sierść odrasta, uszy czyste. Zostały tylko te brązowe coś
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości