Nadczynność tarczycy + problemy z sercem

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kya
Posty:1
Rejestracja:29 lutego 2008, 19:47

04 czerwca 2016, 11:20

Kilka miesiecy temu moja 10 letnia kocica miala wykonane kontrolne badania krwi. Wyniki byly dobre . Poniwaz zawsze miala problemy z nadwaga ucieszylam sie , ze ponad 1 kg schudla. Jednak zauwazylam, ze mimo im przestalam wydzielac jej jedzenie nadal ma bardzo duzo apetyt, a mimo to nadal chudnie oraz nie podobal mi sie jej przyspieszony oddech. 2 tygdonie temu zawiozlam ja do weterynarza . Okazalo sie, ze kot wazy niecale 6 kg . Badanie krwi wykazalo silna nadczynnosc tarczycy, woda w plucach i osierdziu , oraz o ile pamietam pogrubienie scian prawej komory i aorty. Od 18 maja kot przyjmuje 2 dziennie 1/2 metizolu ( 5 mg) i 2 x dziennie 1/4 atenololu ( 25 mg) . Badanie serca miala dopieo 2 maja, bo na wczesniejszej wizycie tak ziajala z nerwow, ze wet bal sie stresowac ja jeszcze bardziej. Na wizycie dostala zastrzyk z furosemidu i zalecenie zeby dopyszcznie dawac jej z ampulki 4 kreseczki z 2 ml strzykawki furosemidu 2 x dziennie . Po zastrzyku faktycznie kot biegal do kuwety i widac bylo dzialanie diuretyku, a po dawkach dopyszcznych jest zero reakcji. Czy to nie jest zbyt mala dawka ? Czy kardiomiopatia przerostowa to na prawde juz dla mojej kocicy wyrok smierci? Wetka stwierdzila, ze nawet jesli sciagnie jej plyn z pluc to i tak to szybko wroci i ze wlasciwie dla kota nie ma ratunku. Kot je, pije, normalnie sie wyproznia jedynie widac ten szybki oddech ( ok. 40-42 /min) i brzydka, matowa, porozdzielana siersc. Co jeszcze moge zrobic lub moze zasugerowac wetowi? Czy po ustabilizowaniu nadczynnosci tarczycy nie ma szans, ze stan serca sie poprawi? :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 czerwca 2016, 22:16

zdecydowania unormować pracę tarczycy, zdecydowanie wykonać punkcję jamy opłucnowej, nie podawać furosemidu z ampułki do pyska tylko pod skórę lub domięśniowo, lub korzystać z tabletek.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości