struwity

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

krolik911
Posty:3
Rejestracja:09 sierpnia 2007, 09:53
Lokalizacja:Piaseczno

09 sierpnia 2007, 10:21

witam,moj kocur mial problem z sikaniem,po antybitykach i nospa jest lepiej, w moczu wyszlo ze ma duzo struwitow, dlatego ma jesc tylko karme RC weterynaryjną. Tylko jest mały problem-on nie chce jesc ani suchej ani saszetek. Nie wiem co robic bo juz drugi dzien nic nie jje i sie obraza , jest smutny, nie bawi sie. Mam tez kotke i nie wiem jak to zrobić zeby ona jadla co innego a Kot tego nie widzial. Moze macie jakąś metodę?
z góry dzieki za odpowiedz
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

09 sierpnia 2007, 15:18

KOT MUSI JEŚĆ!!! Inaczej bardzo szybko dochodzi do groźnego w skutkach stłuszczenia wątroby. Jeśli nie chce RC (mojemu kotu też specjalnie nie smakowała) to kup małą torebkę Hill'sa s/d - też jest na struwity a mojemu kotu podchodziła o wiele bardziej. Są też saszetki i puszki. A może namoczoną karmę jadłby chętniej? Kotce chyba musisz podawać jedzenie w innym pomieszczeniu i pilnować żeby zjadła. Resztę chować - inaczej z leczenia kocurka nic nie wyjdzie :roll: .
krolik911
Posty:3
Rejestracja:09 sierpnia 2007, 09:53
Lokalizacja:Piaseczno

10 sierpnia 2007, 10:35

witam,
udało sie i troche zjadł, wprawdzie z reki i po długich namowach-ale to zawsze cos. Tera tylko musze zaobserwowac jak robi siku:)
Gość

10 sierpnia 2007, 13:35

Mój kocur zachorował 5 tyg.temu. I dokładnie ten sam problem miałam.Sucha karma wet. nie smakowała mu .Podawałam mu na ręku po pare granulek , bardzo często i zaczoł się przyzwyczajać do niej.Do miski dosypywałam troszkę karmy którą jadł wcześniej i mieszałam z karmą wet.Mam też kocicę która uwielbia karmę dla kastratów.Mój lekarz wet. powiedział że ona może jeść też tą suchą karmę o ile nie jest w ciąży i nie karmi młodych.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

10 sierpnia 2007, 14:08

Jeśli się nie mylę to kocurek dostaje teraz RC Urinary - zdrowej kotce bym tego jednak nie polecała. To coś innego niż karma dla kastratów 8)
krolik911
Posty:3
Rejestracja:09 sierpnia 2007, 09:53
Lokalizacja:Piaseczno

10 sierpnia 2007, 15:46

dzieki za odpowiedz. Moj lekarz powiedzial ze kotka moze jesc karme kota, ale ja wole żeby ją tylko podjadała (nawet ze względów finansowych), dlatego daje jej normalną i mleko jak chory nie widzi , bo co on by sobie o mnie pomyślał:) i tak jest jeszcze obrażony trochę na mnie :)
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

10 sierpnia 2007, 15:49

Ale najważniejsze, że je. To duży sukces. Pomiziaj oba futerka ode mnie i dużo zdrówka dla kocurka :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości