brzydki zapach z pyska kotki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

***Olcia***
Posty:2
Rejestracja:16 marca 2007, 15:50

16 marca 2007, 16:03

witam! jestem nowa na tym forum :D
mam pytanie. moja kotka ma 7 miesięcy.. jeszcze jej wypadają ząbki chociaż myslałam że już jej wszystkie wtpadły.. ale wczoraj po zjedzeniu suchej karmy strasznie jezyczkiem coś sobie gmyrała i wypadł jej ząbek.. i od kilku dni zaczęło jej sttrasznie śmierdzieć z pyszczka.. jak gubiła kły i te przednie ząbki też jej brzydko pachniało ale nie aż tak.. pachnie jej tak jakby miała chore gardło czy coś.. nie wiem jak to wytłumaczyć ale tak brzydko.. czy to przez to wypadanie ząbków jeszcze czy mam iść z Mimi lepiej do lekarza?
dziękuję i pozdrawiam!! :D
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 marca 2007, 18:40

taki zapach jest związany jest z wymiana zębów i rozpulchnieniem dziąseł i może być dodadatkow z niewielkimi stanami zapalnymi tychże dziąseł.
Gość

18 marca 2007, 19:24

Dziękuję bardzo za odpowiedź :D
***Olcia***
Posty:2
Rejestracja:16 marca 2007, 15:50

18 marca 2007, 19:26

to ja dziękowałam :D:D:D:D
Gość

23 marca 2007, 16:29

Na wstępie zaznaczę, iż absolutnie nie kwestionuję opini Pana Jarka!!!! Napewno to wymiana uzębienia daje efekty zapachowe, ale tak ku przestrodze jednak napiszę..
Mój kociak ma ten sam problem.. potworny zapach z pyszczka przy wymianie ząbków.. Przy rutynowej kontroli okazało się że kicia ma ostry stan zapalny i teraz musi być faszerowana antybiotykami... Także jeżeli w najbliższym czasie będziesz u weterynarza to warto tak dla spokoju poprosić aby spojrzał kociakowi w paszczę..
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 marca 2007, 22:16

tak masz racje wymiana zębów może być powikłana ciężkimi zapaleniami dziąseł. Dobrze samemu rzucić okiem do pysia , jak coś się nie podoba poprosić lekarza aby rzucił okiem.
tralala

16 sierpnia 2007, 15:57

Witam wszystkich,
a co jesli ja juz mam dorosła kotke( 5 lat) i tak strasznie śmierdzi jej z pyszczka..nie wiem jak wasze koty ale moja uwielbia przytulać twarz do mojej twarzy, echh a to juz w tym momencie mila sie z przyjemnoscią:)
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

16 sierpnia 2007, 16:05

Zerknij koci do pyszczka i zobacz czy nie ma kamienia nazębnego. Jeśli kotka je mokrą karmę, a Ty nie czyścisz jej regularnie zębów to taki kamień tworzy się stosunkowo szybko. Zobacz też w jaki stanie są dziąsła. Jeśli z tym wszystko jest w porządku to winowajcą może być sam przewód pokarmowy, gorzej lub lepiej funkcjonujący. Ja stawiam jednak na osad na ząbkach :wink: .
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2007, 16:31 przez ATA, łącznie zmieniany 1 raz.
tralala

16 sierpnia 2007, 16:23

ech, no to sie dzis jej dosyć mocno poprzyglądam :), dziękuje za podpowiedz.
Iza-Erin
Posty:1556
Rejestracja:23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja:Stolica Podlasia :)
Kontakt:

17 sierpnia 2007, 10:29

A czym najlepeij usuwać ten osad, ATO?
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

17 sierpnia 2007, 10:54

Jeśli jest sporo kamienia to konieczny będzie zabieg pod narkozą. Natomist przy niewielkich zmianach świetna jest ta pasta - nawet nie trzeba czyścić kotu zębów : http://www.krakvet.pl/fresh-breath-dent ... -9234.html :D
Awatar użytkownika
Annie
Posty:147
Rejestracja:07 czerwca 2007, 14:42
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

25 października 2007, 20:27

Ja jeszcze wracam do sprawy zapachu z pyszczka i wymiany zębów. Moja kicia ma 5,5 miesiąca. Ma już zestaw "nowych" kłów, w tej chwili widzę, że wymienia pozostałe.

Zapach z pyszczka ma taki niezbyt ciekawy, ale na oko dziąsła wyglądają ładnie.

Moje pytanie to w jakim czasie zapach z pysia związany z wymianą ząbków powinien ustąpić, a kiedy taki stan jest już sygnałem, że dzieje się coś niedobrego :?:

Pozdrawiamy Anka i Luna :D
iwona33
Posty:26
Rejestracja:06 stycznia 2006, 19:41

17 grudnia 2007, 22:09

Annie pisze:Ja jeszcze wracam do sprawy zapachu z pyszczka i wymiany zębów. Moja kicia ma 5,5 miesiąca. Ma już zestaw "nowych" kłów, w tej chwili widzę, że wymienia pozostałe.

Zapach z pyszczka ma taki niezbyt ciekawy, ale na oko dziąsła wyglądają ładnie.

Moje pytanie to w jakim czasie zapach z pysia związany z wymianą ząbków powinien ustąpić, a kiedy taki stan jest już sygnałem, że dzieje się coś niedobrego :?:

Pozdrawiamy Anka i Luna :D
ja sie dołączam do pytania? może mozna czymś zniwelować tez smrodek? bo chyba tak mozna nazwać ten zapach. Moja kotka sie do nas przybłąkała ma około 3-4 miesiące, żęby jeszcze mleczne i ten zapach ...
grazynaborowka
Posty:12
Rejestracja:03 października 2007, 17:41

18 grudnia 2007, 15:01

Witam wszystkich!
Miałam podobny problem z moją kotką,ząbki bez kamienia,wszystko w
pyszczku ok,karma tylko RC,a zapach z pyszczka nieprzyjemny. Od dwóch tygodni podaję taki produkt:FLAWITOL DEO-tabletki w skład których wchodzą:chlorofil-yucca-drożdże.Producent:ladoratorium doktora Seidla.Niestety nie do zakupienia w Krakvecie.Proszę szukać w innych sklepach zoologicznych.Kotka zjada je bardzo chętnie,prosto z ręki,zapach z pyszczka zniknął całkowicie.Tabletek jest 60-cena ok.20 zł.Podaje się jedną dziennie.Polecam!!!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości