Rany na szyi kota po leczeniu struwitów - co to może być?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ayane
Posty:1
Rejestracja:20 kwietnia 2007, 09:56

14 sierpnia 2008, 09:36

Panie doktorze,

Zacznę od początku.
Nylon jest dwuletnim, rodowodowym i wykastrowanym rexem kornwalijskim.
Miesiąc temu (dokładnie 11 lipca) kot przestał sikać. Kropelkował, pojawiła się krew. Po dwukrotnym badaniu moczu (z paska i w laboratorium) wyszły liczne nabłonki, białko podwyższone do 139,5 mg/dl, ph 7,0 i bardzo liczne struwity. Kot przeszedł trzytygodniową kurację zastrzykami (nie pamiętam nazwy) i je tylko karmę leczniczą, najpierw Eukanubę, potem Hill'sa s/d, teraz c/d. Problemy z wypróżnianiem ustały jak ręką odjął.
Ale pojawił się nowy problem. Zauważyłam dziwne zgrubienia na szyi mojego kota, myślałam, że to może zrost po zastrzyku (dawałam mu je sama) ale wczoraj wieczorem jedno ze zgrubień odpadło - sierść razem ze skóra i została rana. Mniej więcej wielkości monety 2zł - łysy placek z czerwonym strupem w środku. Powyżej jest następne zgrubienie. Dziś po pracy jadę do kliniki na konsutacje ale chciałabym się dowiedzieć jakie ma Pan przypuszczenia, bo się naczytałam róznych przerażających rzeczy.
Czy to może być alergia skórna na karmę leczniczą?? A może choroba autoagresywna albo zwyczajnie rozdrapany zrost?

Tak to wygląda (zdjęcie słabo jakościowo bo robione komórką):
Obrazek

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
grazynaborowka
Posty:12
Rejestracja:03 października 2007, 17:41

15 sierpnia 2008, 13:02

Witam!
Miałam taki sam problem.Kotka była chora i podano jej antybiotyk-Euroxil 5%.W miejscach podania powstały dosyć grube narośle.Byłam u weterynarza-powiedział,ze jest to reakcja po podaniu antybiotyku.Tego antybiotyku i jego pochodnych nie wolno podawać mojemu kotu.Narośle naświetlam lampą bioptron.Schodzą powoli ,ale są suche i nic się z nich nie sączy.Mam je obserwować ,a gdyby coś się działo niepokojącego zgłosić się do lecznicy.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 sierpnia 2008, 09:30

wygląda to jak odczyn po zastrzykach.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości