wyniki moczu kota, pomóżcie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ewka73
Posty:5
Rejestracja:30 kwietnia 2009, 22:43

30 kwietnia 2009, 23:23

witam, mój 10 letni kot kastrat;) od ok. 7 lat ma piasek w moczu. Tak przynajmniej mówił wet. Dwa razy ,,zatkał,, się, nie siusiał, ale dzięki karmie urinary wszystko wróciło do normy. Jak tylko widzę, ze unika kuwety, podaję tę karmę. Bardzo długo stosowałam tę karmę.Jak na razie nie zawiodłam się. Niestety rok temu zaczął nagle chudnąc, dużo pić, był osowiały. Wydało mi się to mocno podejrzane. Okazałao się, że ma cukrzycę miał wtedy wynik 530! Walczyliśmy długo ale udało się. Teraz jest stabilnie, podaję dwie kreski caninsulin każdego dnia o jednej porze. Do tego badanie przynajmniej raz w m-cu w domu poziomu cukru. Wynik 100-130. Wydaje mi się prawidłowy, potwierdza to wet. Przez ostatni rok tylko raz kot mał problemy z piaskiem. Nie odstawiam karmy na cukrzycę, tylko mieszam z urinanry. Nie wiem czy tak jest dobrze, ale jak na razie to się sprawdza. Używaliśmy diabetik Royala, dzięki niej cukier się ustabilizował. Od tygodnia podaję karmę na hillsa również dla cukrzyków. Polecił ją lekarz. Kot chętniej ja je. Obecnie waży 5,8 wcześniej przed wykryciem cukrzycy ważł nawet 7 kg. Czy taka waga jest ok? Wykonałam badanie moczu ale zupełnie się na tym nie znam, proszę o ocenę, równeiz Pana doktora. Będę wdzięczna za wszystkie uwagi, może ktoś z Was ma podobne doświadczenia?
barwa zółta
przejrzystosc klarowny
cięzar 1.020
odczyn 7
azotyny, glukoza, ketony, bilrubina nieobecne
białko opalescencja
urobilinogen wzmożony

osad moczu: nabłonki płaskie nieliczne

erytrocyty: świeże 15-20 wpw, leukocyty 3-4 wpw
inne: bakterie nieliczne, śluz obfity.

proszę o pomoc, dziękuję, pozdrawiam
:)
Awatar użytkownika
ania1985
Posty:1105
Rejestracja:28 października 2007, 08:48
Lokalizacja:Kielce

01 maja 2009, 07:57

ja tylko moge napisac ze ciezar jest w normie. jakby byl za niski to moglby wskazywac na nerki. ale jest dobry. ph troche za wysokie.
a jak dlugo to urinary podajesz po wytstapieniu zatkania?
bo ja np podaje stale dzieki czemu nie dopuszczam do zatkania etc.
ale u ciebie jest jeszcze cukrzyca.....
no i moze pan Dr doradzi, czy dobrze mowie, ale jest karma hills w/d dla cukrzykow wlasnie , i tutaj Kolezanka z forum podaje ja kocurkowi swojemu, ktory tez mial problemy z moczem, no i ta karma sie sprawdza.

co do reszty wynikow to jzu sie nie wymadrzam bo nie wiem:) ale cos chyba lekko nie gra:/
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 maja 2009, 22:41

uważam, że jeżeli osiągnęłaś tak stabilne wyniki cukru u tego kota powinnaś jak najmniej ingerować w jego diete. Wyniki moczu są ok. poza podniesioną ilością erytrocytów co świadczy i jakiś uszkodzeniach w drogach moczowych. Jeśli są świeże pochodzą głównie z cewki jeśli wyługowane z pęcherza moczowodów lub nerek.trzeba byłoby ą ilość erytrocytów.
ewka73
Posty:5
Rejestracja:30 kwietnia 2009, 22:43

06 maja 2009, 22:14

bardzo dziękuję za odpowiedzi, ufff jestem spokojniejsza. pozdrawiam serdecznie;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości