Niedowład prawostronny u reksa kornwalijskiego

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

koch.ania
Posty:1
Rejestracja:03 lutego 2010, 17:56

03 lutego 2010, 18:12

Z rozmowy z moim tatą wiem tyle: nasz 8-letni reks kornwalijski zeskoczył z pralki i okazało się,że ma niedowład prawej strony.Je całkiem nieźle(nie krztusi się pokarmem),jest wyjątkowo spokojny. Tata mieszka w niewielkiej miejscowości,więc na chwilę obecną zrobiono rtg całego ciała Bruna i nic nie stwierdzono. Dostał coś przeciwbólowego i przeciwzapalnego(NLPZ???).Sama jestem lekarzem i wiem,jakie mogą być przyczyny takich dolegliwości u ludzi,ale nie mam pojęcia,jakie są możliwości diagnostyczne i choroby u kotów.Proszę mi podpowiedzieć w jakim kierunku go diagnozować?Cztery lata temu musieliśmy uśpić naszego psa-kundla-objawy pozornie chyba podobne,bo niedowład tylnych łap,brak zmian w rtg.Nie wiem sama,czy łączyć te dwie sprawy,czy to tylko przypadek?
Bruno mieszka ze swoim bratem,brat ma się świetnie.U mnie w Gdańsku mieszka ich matka,też nic jej nie dolega( z wyjątkiem permanentnego świadu,ale to już na inny temat...).Proszę , poradźcie coś.Najchętniej ściągnęłabym ich do Gdańska,ale nie wiem,czy kot wytrzyma dwugodzinną podróż.Te koty są całym światem dla mojego taty odkąd moja mama nie żyje
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 lutego 2010, 16:28

na pewno potrzeba dokładnie przebadać to zwierzę pod kątem neurologicznym i zawęzić miejsce gdzie tkwi przyczyna choroby. Potrzebne będzie - byłoby mielografia albo CT lub MR rdzenia lub głowy. Ale nie jest prosto takie badania wykonać ( tylko parę miejsc w Polsce je wykonuje).
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości