Przewlekła niewydolność nerek a sikanie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Tarodo
Posty:4
Rejestracja:11 listopada 2009, 16:42
Lokalizacja:Kraków

25 czerwca 2010, 17:13

Witam, mam problem z moją kotką.Interesuje mnie jedna kwestia. Kota ma zdiagnozowaną przewlekłą niewydolność nerek. Czy ta choroba może mieć wpływ na sikanie poza kuwetą? Mój weterynarz twierdzi że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 czerwca 2010, 09:21

jaki ma ciężar moczu? Jeśli jest leki występuje wielomocz i zwierzę może posikiwać poza kuwetą.
Tarodo
Posty:4
Rejestracja:11 listopada 2009, 16:42
Lokalizacja:Kraków

27 czerwca 2010, 15:36

Z tego co pamiętam z ostatnich badań, ciężar moczu był w normie. A kot sika niestety często bo jest na furosemidzie. To poza kuwetą nie nazwałabym posikiwaniem tylko sikaniem, bo są to dość znaczące ilości...

Problemem jest też to ze moja kota to "hrabianka" i używa kuwety tylko raz, w dodatku nie zakopuje urobku, od niechcenia machnie łapą i wychodzi z piachu. Jeśli nie sprzątnę to już do kuwety drugi raz nie wejdzie. Nawet wstawienie drugiej kuwety nic nie dało, bo gdy nie ma mnie w domu przez 8 godzin to i dwie kuwety to mało.
To naprawdę radosny widok gdy człowiek wraca z pracy urobiony po pachy i pierwsza rzecz to sprzątanie z parkietu kałuż i bobków :( człowiek się wścieka wstyd kogokolwiek do domu zaprosić. A z drugiej strony szkoda kota bo chory :( Dziękuję za odpowiedź.
Anatema
Posty:35
Rejestracja:20 czerwca 2008, 21:59

30 czerwca 2010, 19:34

Może to problem behawioralny? W każdym razie warto poczytać :wink:
http://miaoo.pl/articles/view/zalatwian ... oza-kuweta
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

04 lipca 2010, 23:59

zrób jeszcze raz badanie moczu i przepisz tutaj wyniki
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości