Guzy listwy mlecznej u 11 letniej kotki-do P. Jarka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kropkaXL
Posty:2
Rejestracja:16 czerwca 2010, 19:42

30 czerwca 2010, 07:04

Panie Doktorze
Moja kotka miała wyłuszczone guzki z okolic dolnych sutków.Guzki były maleńkie,zabieg odbył sie 4 maja br.Obecnie zauważyłam kolejne guzki.Mojej pani wet nie ma jeszcze kilka dni,a ja skręcam sie ze strachu :(
Czy kotka może być operowana po tak krótkim czasie?
Wyniki krwi przed zabiegiem miała bardzo dobre-tylko lekko podniesiony mocznik.
Kotka ma wyczyszczone ząbki,nie choruje na zadne inne choroby,jest od 3 lat wysterylizowana(poprzedni weci,szpikowali ją przez wiele lat hormonami :evil: )
Czytałam o ludzkim leku-blokujacym guzy hormonozależne-o anastrozolu,ale nigdzie nie znalazłam informacji o stosowaniu tego leku w weterynarii.
Czy są tego typu leki dla zwierząt?
Czy jedyną metodą leczenia w tym przypadku bedzie usunięcie całych listew mlecznych i czy to jest możliwe w tak krótkim czasie od poprzedniego zabiegu?
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź-Katarzyna.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 lipca 2010, 00:02

nie wyłuszczaj guzów usuwaj całe pakiety a najlepiej listwy. Czas ostatniego zabiegu nie ,ma tu znaczenia , liczy się czas , bo może go braknąć
kropkaXL
Posty:2
Rejestracja:16 czerwca 2010, 19:42

07 lipca 2010, 07:16

Po rozmowie z wetką-okazało się,że kotka nie miała wyłuszczonych guzów,lecz usuniete guzki z polem,rozmawiałam też na temat usuniecia calych listew,ale ona stwierdziła,że nie ma takiej potrzeby :?
Na temat domniemanych przerzutów-uspokoiła mnie mówiąc,że jeden to na pewno zrost po zabiegu,a drugi to stan zapalny sutka,bo faktycznie nie jest twardy i nie ma okrągłego kształtu-mam obserwować.No cóż-nie jestem wetem,nie mam prawa pouczać.......
Dziękuję Panie Doktorze za odpowiedź!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości