krew w kale kota

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ryszard stachowicz
Posty:2
Rejestracja:13 stycznia 2011, 23:49

14 stycznia 2011, 01:15

witam....mam czteroletniego kota, który od ok. 1,5 roku załatwia się z krwią.....stolce są normalne...nie odbiegają od normy... miał dwukrotnie robione badania na pasożyty i inne....bez wyników negatywnych...odrobaczany.... przeleczony Synoluxem i metronidazolem ...bez efektu....karma dla kotów o wrażliwym układzie trawiennym....zachowanie kota nie odbiega od normy...tzn. śpi ...je...pije...nie widać aby coś mu dolegało....dodatkowym objawem w czasie nawrotu jest łzawienie z oczu...płyną łzy w lekkim kolorze czerwieni...
drugi temat to u innego kota ...grudkowate zapalenie trzeciej powieki....lekarz powiedziała, że to jest nie do wyleczenia...miał robiony zabieg na oku....pozostało tylko zakrapianie oka i podawanie pabi-dexamethazonu i encortolon....
będę wdzięczna za Pana opinię do ww tematów.... pozdrawiam...Ella...
BigKris
Posty:67
Rejestracja:29 listopada 2009, 20:06

14 stycznia 2011, 08:10

A czy kotek jest wychodzący? I czy te krwawe stolce pokryte są żywą krwią czy już taką ciemną czarną? I czy krwawe stolce z krwawieniem z oczu występują ciągle lub jak długo?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 stycznia 2011, 19:24

nie napisałeś odpowiedzi. czy krew jest świeża żywo czerwona, czy ciena brązowa. z Tym grudkowym zapaleniem trzecich powiek to aż nierzeczywiste rzeczy piszesz. 1. to schorzenie BARDZOrzadko dotyczy kotów 2. jeśli już jest do wyleczenia 3. po zabiegu bardzo rzadko nawraca 4. nie daje objawów krwawienia z oka
ryszard stachowicz
Posty:2
Rejestracja:13 stycznia 2011, 23:49

25 stycznia 2011, 00:22

witam...piszę już po raz kolejny odpowiedź i mam problem z wysłaniem za pomocą kodu....z tym kodem to chyba jakieś nieporozumienie.... przepraszam ...brak odpowiedzi nie jest spowodowany moja opieszałością ani też arogancją....
1/. w odpowiedzi do zapytań...koty przebywają tylko w domu...krew jest czasami ciemno brązowa....zazwyczaj jest żywa i występuje w ostatnim etapie wydalania..., a krwawe łzy z oka to dotyczą tego kiciaka....lekki kolor czerwieni zanikający i powracający po kilku dniach... krwawe łzy nie maja ciągłego charakteru....
2/. w odniesieniu do grudkowatego zapalenia trzeciej powieki to nie dotyczy kota o którym mowa wyżej ...jest to inny kiciak...zaszczepiony.... może to będzie dodatkowym wyjaśnieniem do tematu...koty mają cztery i pół roku /4,5 lat/ rudzielce i na dodatek dachowce ...piękne kiciaki... /zapraszam na www.pupile "kubusia9" z 24.08.2010- strona 2- rudzielec, drugi rząd-pierwszy od lewej- widać w oku zaschniętą łzę/ ... wszystko możliwe, że ta BARDZO rzadka choroba przytrafiła się mojemu kotu.... OPTYMISTYCZNIE zabrzmiał temat, ze jest do wyleczenia.... jeszcze raz dziękuję za odpowiedź .... pozdrawiam .... Ella
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości