Krew po wypróżnieniu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Lilac
Posty:12
Rejestracja:17 czerwca 2006, 13:06
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

19 czerwca 2006, 10:12

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem i to jest mój pierwszy post.

Od kilku dni mam nowego kociaka i jest to mój pierwszy kot (oj, chyba sporo moich postów będą się zaczynać tym zdaniem... :D). Kociak ma 4 miesiące.

Wczoraj rano kociak poszedł do kuwety i zaczął oddawać kał. Po oddaniu nadal parł i wtedy zauważyłam, że pojawiła się świeża, jasno czerwona krew. Krew nie była w kale. Krople krwi kapały mu z odbytu. Trudno mi powiedzieć ile tej krwi było ponieważ zaczęła wsiąkać w żwirek, jakieś kilkanaście kropli. Spakowałam go i od razu zawiozłam do lecznicy. Weterynarz powiedział, że prawdopodobnie pękło mu naczynko krwionośne podczas parcia. Temperaturę miał normalną. Badanie brzucha nie wykazało żadnych obstrukcji. Kociak dostał 2 zastrzyki i weterynarz powiedział, żeby wrócić jeśli to się powtórzy. Dziś rano obserwowałam go jak poszedł do kuwety. Na szczęście nie było krwi ale odbyt miał mocno zaczerwieniony.

Kociak je to samo co jadł u hodowcy. Je chętnie, zachowuje się normalnie, bawi się energicznie. Czy ktoś miał może podobną sytuację? Co się dzieje? Co robić dalej?

Dzięki z góry!

Kasia.
iceangel
Posty:2
Rejestracja:23 maja 2006, 07:12

19 czerwca 2006, 14:45

miałam ostatnio to samo z moim kotem, przeszło samo w sumie, wet polecil mi podawanie rutinacei, ktora wzmacnia naczynka krwionosne (a raczej zawarta w niej rutyna). Czym karmisz kota, moze dalysmy obie karme z jakiejs wadliwej serii?
Awatar użytkownika
smoczata
Posty:43
Rejestracja:04 stycznia 2006, 09:30
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

19 czerwca 2006, 15:03

Lilac - a kicia nie miała przpadkiem lekkiego zaparcia?
Może profilaktycznie dawaj jej np. jakś pastę odkłaczającą.
np.: http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... ts_id=3018
http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... cts_id=412
http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... ts_id=3512 . . .
Awatar użytkownika
Lilac
Posty:12
Rejestracja:17 czerwca 2006, 13:06
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

20 czerwca 2006, 07:30

Dzięki za odpowiedzi.

Kociak je Royal Canin Kitten na zmianę z Hill's Kitten (to co jadł zanim go odebrałam z hodowli). Do tego dostaje puszki Leonardo lub Gourmet i mięsko kurczaka.

Być może miał zaparcie. Spróbuję pastę i zobaczymy.

Kasia.
iceangel
Posty:2
Rejestracja:23 maja 2006, 07:12

20 czerwca 2006, 07:38

trzymam kciuki za kociaka
Awatar użytkownika
Lilac
Posty:12
Rejestracja:17 czerwca 2006, 13:06
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

14 lipca 2006, 11:02

Kociak jest po kilku wizytach u weterynarza, po 7-dniowej kuracji Furazolidonem i jeszcze 3-dniowym kursie Panacuru. Przed tym leczeniem robiłam badania kału na pasożyty + Giardia. Wyniki negatywne. Mimo to, moja Pani weterynarz podejrzewa, że to jakieś robale. Jeśli byłaby to jakaś reakcja na jedzenie to by się to objawiało raczej biegunką. Na razie bez zmian: kociak dalej prze po wypróżnieniu i każda kupka zawiera na końcu trochę żywej krwi. To się dzieje już od prawie 4 tygodni! Kociak zachowuje się normalnie, je lepiej i chyba już się przyzwyczaił do nowego domu. Ja natomiast odchodzę od zmysłów. Co się z nim dzieje???? Jutro jadę do nowego weterynarza ponieważ moja pani Dr. jest na urlopie.

Dr. Jarku, może Pan coś zasugeruje? Jestem zdesperowana.

Kasia.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 lipca 2006, 17:49

jest to bardzo problemowe schorzenie. Przyczyn jest cała masa, tzn. sama krew jest wynikiem parcia na kał , ale dlaczego jest parcie i tu się zaczyna cała droga. To trzeba ustalić. Ja wykonałbym porzadne badania krwi zwłaszcza biochemiczne, USG brzucha. Jeśli wszystko wyjdzie prawidłowo i założę, że kał parazytologicznie jest czysty podałbym do jedzenia niewielkie ilosci oleju. Przyczyna na pewno tego zachowania istnieje i trzeba ją ustalić ale nie przez internet i nie w ciagu 5 minut.
Awatar użytkownika
Lilac
Posty:12
Rejestracja:17 czerwca 2006, 13:06
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

15 lipca 2006, 19:55

Bardzo Panu dziękuję.

Po konsultacji z weterynarzem w piątek wieczór kociak jest na 3-dniowej kuracji olejem parafinowym. Jeśli to nie pomoże to w poniedziałek robię USG i pewnie też badania krwi.
pixie65
Posty:13
Rejestracja:19 lipca 2006, 20:01

20 lipca 2006, 12:06

Wiesz, ja przez długi czas miałam ten problem z moją Dzidzią...Dopiero po jakimś czasie zorientowałam się, że Dzidzia zjada suche kawałki traw. Jest wychodząca i na wiosnę, kiedy jeszcze nie było młodej trawki skubała takie wyschnięte kępki. W domu też okazało się, że podkubywała dracenę. Bardzo dobrze zrobiło jej podawanie zaparzonego siemienia lnianego i specjalistycznej karmy.
carmella
Posty:226
Rejestracja:21 listopada 2004, 08:43
Kontakt:

21 lipca 2006, 08:24

pixie65 pisze:Wiesz, ja przez długi czas miałam ten problem z moją Dzidzią...Dopiero po jakimś czasie zorientowałam się, że Dzidzia zjada suche kawałki traw. Jest wychodząca i na wiosnę, kiedy jeszcze nie było młodej trawki skubała takie wyschnięte kępki. W domu też okazało się, że podkubywała dracenę. Bardzo dobrze zrobiło jej podawanie zaparzonego siemienia lnianego i specjalistycznej karmy.
Dracena jest rosliną trującą!!! podobnie jak Yuka!!!
Awatar użytkownika
Motusa
Posty:76
Rejestracja:21 października 2006, 12:41
Kontakt:

07 listopada 2006, 20:44

Pies to nie kot, ale zaraz po przyjeździe do nowego domu (mojego) szczeniak miał podobne objawy jak opisujesz. Szalałam z nerwów, bo pieskowi potrzebna była pomoc a lekarze rozkładali ręce. Bałam sie szczepić malucha mimo, że pora najwyższa była już jakies2 mies wcześniej. Bałam się zaryzykować z odrobaczaniem, ale kiedy lekarz stwierdził jednoznacznie, że jeszcze tylko to pozostało i muszę mu zaufać, podałam smykowi tabletke. Po 2 dniach jak ręka odjął.
Teorie były dwie: albo kości, podawane szczeniakom na wsi, albo robale.
Swoją drogą: ciekawa jestem jak u Ciebie rozwiązał się problem. Jak możesz to napisz, proszę.
Awatar użytkownika
Lilac
Posty:12
Rejestracja:17 czerwca 2006, 13:06
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

08 listopada 2006, 09:58

Okazało się w końcu, że to jest alergia pokarmowa - nietolerancja do niektórych typów białka. Maluszek je tylko karmę specjalistyczną, a konkretnie Royal Canin Hypoallergenic. Dostaje też saszetki RC Sensitive. Chcę też spróbować Hills z/d, żeby mu trochę urozmaicić dietę. Jest znaczna poprawa, chociaż czasami zdarza się jeszcze krew, ale zdecydowanie mniej niż było przed ta karmą.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości