Pomozcie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Wiola1962
Posty:3
Rejestracja:31 sierpnia 2009, 19:18

17 listopada 2009, 19:55

Bardzo prosze o pomoc.3 tygodnie temu urodzily sie kotki i wszystko bylo pieknie az do wczoraj.Jeden z nich przestal jesc ciezko oddychal trwalo to w sumie z 5godzin i kotek zszedl..:(Zostak mi jeden kotek i nie wiem co robic,Do najblizszej lecznicy dla kotkow mam 40 km.W moich okolicach zajmuja sie przewaznie zwierzetami hodowlanymi specjalnie kotkami sie nie przejmuja.Dzwonilam dzisiaj do weterynarii to w odpowiedzi uslyszalam ze podadza cos temu drugiemu kotkowi ale musza zobaczyc co maja w gabinecie.Mam przykre doswiadczenia z naszymi specjalistami poniewaz bedac wczesniej z innym kotem podano specyfik ktory sprawilze nie dowiozlam do domu kotka zywego.Prosze poradzcie czy to ma byc jakas szczepionka czy antybiotyk co podaje sie takiemu malenstwu(chodzi mi konkretnie o nazwe,zebym mogla o to poprosic bedac u weta).Kotki trzymam w domu wiec maja bardzo dobre warunki,czysciutko ,cieplutko.Bardzo mi zalezy zeby kotek ktory mi zostal byl zdrowy.Dziekuje za wszelkie porady
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 listopada 2009, 23:38

jest wiele chorób z dziedziny pediatrii , które tak szybko zabijają. Jak sama wskazujesz kocię miało duszność. Nie da się więc zaprzeczyć , że powodem było schorzenie płuc. Należy mieć więc na uwadze , że u tak małych kociąt tak szybkie zgony mogą mieć miejsce przy herpeswirozie, zachłyście. Oczywiście jest cała masa przyczyn. Najlepiej takie kocie poddać sekcji , która może minimalnie przybliżyć cię do powodów śmierci.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości