Konsultacja neurologiczna - "leniwa" zrenica

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

cathy
Posty:4
Rejestracja:22 października 2010, 02:51

05 maja 2011, 03:36

Witam,

Jestem z Gdyni i pilnie potrzebuje przebadac kota neurologicznie. Od jakiegos czasu (moze rok) obserwuje u mojego 12-letniego kotka nieco rozszerzoną zrenicę - w tym oku, od ok 3 lat pojawiają sie brazowe przebarwienia (narasta pigment). Zwierzaka badal okulista dr Garncarz, ktory raz do roku przyjezdza z Warszawy do Trojmiasta na konsultacje i powiedzial, ze nie mam sie co martwic, bo z oczami nic sie nie dzieje. Dna oka prawidlowe, cisnienie oka w normie. Ale zrenica oka prawego (przebarwionego) nieco wieksza i slabiej reaguje na swiatlo - jak to powiedzial dr - "jest leniwa" (tzw. zespol zrenicy leniwej - ona kurczy sie, ale wolniej niz zrenica w oku lewym). Doktor zalecil badanie neurologiczne, bo moze cos sie dziac! Kot nadzwyczaj spokojny, duzo spi. Jest ospaly i ociezaly, powiedzialabym nawet, ze apatyczny. Nawet jak siedzi to przysypia. Mruzy oczy, gdy jest jasno. Zanim gdzies wskoczy to sie dluzsza chwile zastanawia, namierza. Trzeba go zachecac do zabawy. Szybko sie meczy. Dr Garncarz powiedzial, ze biorac pod uwage objaw tej zrenicy oraz jego niemrawe zachowanie, to moze byc to powiazane z ukl. nerwowym. Zauwazylam, ze kotkowi czasami przednia lapka zadrzy, ale to trwa chwilke. Bardzo sobie lize lapki, zarowno przednie jak i tylne.
Strasznie sie martwie :cry:

Moze dr Jarek cos podpowie? Na co zwrocic uwage? Jakie moga byc przyczyny objawow, ktore opisalam? Jakie zrobic badania? Czy w razie czego, jakos sie to leczy?

Czy USG galki ocznej wniosloby cos wiecej do sprawy?

Czy zna ktos moze dr Lenarcika z Warszawy?
Wiem, ze dr przyjmuje w 2 prywatnych lecznicach xxxxxxxxxxxxxxxx. Interesuje mnie bardziej prywatna lecznica. Moglby ktos napisac, kiedy i w jakich godzinach przyjmuje dr Lenarcik xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx)? Nigdzie nie moge znalezc tych informacji.

Czy do dr Lenarcika warto jechac taki kawal drogi (z Gdyni)? Czy faktycznie jest dobrym neurologiem? Jak u niego wyglada badanie neurologiczne u kota? Czy jest dokladny?

Bylabym niezmiernie wdzieczna za odpowiedz. Zalezy mi na czasie. Z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 maja 2011, 23:57

zdecydowanie pokazałbym kota neurologowi. Niestety droga internetową niewele można poradzić tutaj potrzeba dkładnego badania.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości