Mój kilkuletni kocur ma od kilku miesięcy wydzielinę z oczu, z początku też i kichał. Był leczony na koci katar- niepotrzebnie wet. zasugerowałam że to pewnie koci katar, badań żadnych zaś nie miał prócz oględzin. Po zakończeniu leczenia oczy nadal takie były i są do dziś. Kot ma bdb apetyt i chęć do buszowania w ogrodzie. Nie widzę by kichał.
Objawy:
-zaczerwienione białka- pełno żyłek czerwonych
-zaczerwienione spojówki tzn. tak chyba nazywa się wewn. strona skóry gdzie ludzie mają rzęsy, po wywinięciu widać.
-wydzielina (raz była czysta, potem biało-żółta, szarawa) Wydzielina zbiera się w suche kulki w kącikach które zbieram patyczkiem kosmetycznym, wtedy za kulkami czasem ciągnie się jeszcze trochę mokrej czyli świeżej wydzieliny szarawej, widać że ciągnie się z powierzchni całego oka, dlatego czasami odchylam powiekę dolną i zaglądam czy tam nie jest a wtedy delikatnie ją zbieram patyczkiem. Ta wydzielina szarawa ogólnie "wędruje po oku" wraz z mrugnięciami powiek.
- od dziś w jednym z oczu jest jasnopomarańczowa i jest jej więcej niż tej szarej w drugim. Była w takiej ilości że spłynęła wzdłuż nosa, a jak dotąd kot nie miał wydzieliny w żadnym z oczu aż tyle, żeby tak spływała.
Mam i inne koty które nie mają absolutnie żadnej wydzieliny!
Moja znajoma prosi tez o poradę ws. swojego kocura który ma od kilku mies. wydzielinę ale czystą, przejrzystą i kicha choć od miesiąca mało. Wygląda jakby płakał z tym że jednego dnia jest jej mało a innego więcej, mruży też oczy pod światło.
Mam jeszcze pytanie ile orientacyjnie kosztują jakieś testy na chlamydię, herpes i calciovirus?
Wydzielina z oczu
takie kocie oczy należy dokładnie zbadać. Może być to schorzenie powiązane z zakażeniem wirusem herpes, ale też nie musi. Więc należy oczy dokładnie zgadać, pobrać wymazy i postawić diagnozę. Dotyczy to także kota znajomej. Też dokładne badanie i postawienie diagnozy. Może to tylko niedrożności kanalików łzowych ? Ale bez badania nikt tego nie stwierdzi. Cen testów z pamięci nie napisze ,ale jak nie zapomnę to sprawdzę w pracy.
czy herpes jest grożny dla kota i czy trzeba go leczyc? mój wet. powiedział, że kot ma herpesa(kanaliki drożne, a w kąciku zbiera sie raz dziennie przezroczysto-szara glutowata substancja, albo robią sie ciemne suche kulki) ale zeby sie nie przejmowac.
w momencie kiedy są ojawy infekcji należy kota leczyć, zaś koty czesto są nosicielami tego wirusa i on co jakiś czas atakuje te zwierzęta. Jeśli te infekcje są częste i bardzo uciążliwe to czasami zalecamy stałą immunomodulacyjną terapię takiego zwierzęcia.
-
- Informacje
-
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości