Rak kości

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
kiweron
Posty:97
Rejestracja:30 maja 2007, 19:14
Lokalizacja:Kraków

31 maja 2007, 19:17

Piszę w imieniu koleżanki, właścicielki 13 letniego kocura.
Czy u kotów jest taka choroba jak rak kości? Robili mu zdjęcie kości, i taką chorobę stwierdzono. Powiedziano też, że jedyną metodą zapobiegawczą jest amputacja. Czy jest tutaj ktoś kto na ten temat mógłby coś więcej powiedzieć, czy amputacja łapy to na prawdę jedyne wyjście?
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

31 maja 2007, 20:02

Tak, istnieje coś takiego jak rak kości u kotów, a najczęściej występuje kostniakomięsak. Posyłam Ci na PW bardzo ciekawy artykuł "Nowotwory narządów ruchu u psów i kotów". Opisane są tam m.in. techniki zabiegów oszczędzających kończyny, leczenie, rokowania. Warto przeczytać :)
ellfik
Posty:1
Rejestracja:12 stycznia 2007, 10:27
Lokalizacja:Szczecin

19 lipca 2007, 17:49

witam.w styczniu musielismy uśpić z ogromnym bólem serca nasza kotkę exo.Miała skończone 7 lat.Wykryto nowotwór w jamie brzusznej z naciekiem do kręgosłupa.Objawiło sie to niedowładem tylnej łapki.Najgorsze było to ze wcześniej nie było zdnych objawów.w ciagu dwóch tygodni choroba tak sie rozwinęła ,ze nie było ratunku. czy ja mogłabym tez poprosic o email z tym artykułem?byłaby wdzięczna
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

19 lipca 2007, 18:59

Tak naprawdę to bardzo łatwo ten artykuł znaleźć. Po prostu skopiuj tytuł artykułu w całości, wrzuć np. do Googli i wyskoczy jako pierwszy - format PDF. Jeśli nie znajdziesz-poślę Ci oczywiście na PW :D
Gość

24 lipca 2007, 11:04

ATA pisze:Tak naprawdę to bardzo łatwo ten artykuł znaleźć. Po prostu skopiuj tytuł artykułu w całości, wrzuć np. do Googli i wyskoczy jako pierwszy - format PDF. Jeśli nie znajdziesz-poślę Ci oczywiście na PW :D
znalazła i przeczytałm.Dziękuję.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości