bezdomne kotki

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

magdalenka_87

20 grudnia 2011, 23:08

Hej,


słuchajcie mam koci problem, ktoś wyrzucił kotkę z domu u mnie pod blokiem a teraz ta ma małe kociaczki i strasznie jest mi żal tych kotków teraz w zimę, są 3 śliczne około miesięczne kociaczki i mama , które kryją się przed mrozem w pomieszczeniu gospodarczym na osiedlu gdzie wcale nie jest ciepło więc i nie mam jak tam wejść(jest zamykane) aby zrobić im styropoiane pokrycie do spania... ani dać jeść czy pić, boje się, że sobie nie poradzą- ja ich wziąć nie mogę ponieważ mam psiaka który nei jest tolerancyjny....

Jestem ze śląska, chętnie pomogę poszukać im domów jednak czas nam ucieka- nie sądzę, telefon do srchorniska jest ostatecznym pomysłem... kontaktowałam się z aktyuwnymi fundacjami jednak każda ma kotów o wiele za dużo i nie są w stanie mi pomóc.

Proszę pomóżcie jeśli nie zaooferować dom tymczasowy to pomoc w szukaniu dla nich domów

Magda i Alfi :)
VVu
Posty:8
Rejestracja:21 października 2010, 09:29
Lokalizacja:Warszawa (Koło)

21 grudnia 2011, 01:19

Z moich obserwacji wynika, że ostatnio najskuteczniejszy w szukaniu kotom domów jest chyba Facebook.
Magdalena110
Posty:13
Rejestracja:21 grudnia 2011, 11:02

21 grudnia 2011, 12:28

Na schronisko też nie bardzo można liczyć, jest teraz bardzo ciężki sezon i bidule są obciążone, może faktycznie facebook, znajomi, ogłoszenia na kocich forach i tablicach.
Jana
Posty:1
Rejestracja:22 listopada 2004, 13:55

21 grudnia 2011, 19:03

Trzeba kotom zrobić zdjęcia a następnie zamieścić ogłoszenia gdzie tylko się da - na facebooku, gumtree, tablica itp. Małe kociaki teraz łatwo znajdują domy.

Jeżeli w tym pomieszczeniu jest zimno, to warto tam wstawić budkę styropianową ze ścinkami polaru w środku.
wolf88pn
Posty:1
Rejestracja:23 grudnia 2011, 09:31

23 grudnia 2011, 09:40

Warto spróbować zamieścić ogłoszenie w lokalnych gazetach, nawet tych bezpłatnie rozdawanych i w lokalnych portalach internetowych. Takie miejsca dziennie odwiedzają tysiące osób z danego miasta/regionu. Może być to skuteczniejsze i prędzej zauważone, niż ogłoszenie na Facebooku. Warto jednak uderzać do wielu miejsc. Im więcej ogłoszeń tym więcej czytających te ogłoszenia :)
Feainn
Posty:1
Rejestracja:26 grudnia 2011, 17:23

26 grudnia 2011, 17:39

kiedyś działało forum adopcyjne na www.miau.pl, teraz chyba faktycznie najlepiej jest przez Facebooka, bo najłatwiej jest dotrzeć do ludzi.
VVu
Posty:8
Rejestracja:21 października 2010, 09:29
Lokalizacja:Warszawa (Koło)

26 grudnia 2011, 18:40

Feainn pisze:kiedyś działało forum adopcyjne na http://www.miau.pl, teraz chyba faktycznie najlepiej jest przez Facebooka, bo najłatwiej jest dotrzeć do ludzi.
Dział adopcyjny na MIAU jeszcze działa - tzn. i jest, i wziąż pojawiają się tam osoby szukające kotów.

Ale z moich obserwacji widzę największą skuteczność na Fb. Choć pewnie i to kiedyś się zatka. :(
Ale nie wystarczą proste ogłoszenia - trzeba zrobić wydarzenie, promować je wśród znajomych, na różnych stronach i grupach linkować, robić zdjęcia, dodawać nowe, dbać, by wątek żył, etc. Sporo zachodu, ale równocześnie jest to właśnie zaleta Fb - bo w tradycyjnych ogłoszeniach wywiesza się anons i się czeka; najwyżej można ponawiać ogłoszenia. Na Fb sprawa wciąż żyje i pozwala ludziom zbliżyć się emocjonalnie z ogłaszanym zwierzęciem.
mendoza
Posty:1
Rejestracja:26 grudnia 2011, 21:16

26 grudnia 2011, 21:18

Allegro ma też dużą skuteczność.
puniaiwika
Posty:1
Rejestracja:27 listopada 2010, 08:48

28 stycznia 2012, 08:25

ludzie nie maja serca na tablica.pl terz ogłaszaja
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty:2561
Rejestracja:30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja:Kraków

28 stycznia 2012, 21:00

co w ogóle z kociakami teraz się dzieje?
blizzard beast
Posty:2
Rejestracja:29 stycznia 2011, 10:07

29 stycznia 2012, 22:29

nic tak nie zachęca do adopcji jak zdjęcie takie smutnego biedaka. wszystkie ogłoszenia koniecznie ze zdjęciem.
biedronka87
Posty:333
Rejestracja:22 lipca 2011, 15:04

30 stycznia 2012, 11:24

jak jeszcze nikt ich nie zabrał z tego miejsca to albo...albo są już takimi dzikusami że nie łatwo będzie je wyłapać
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości