2 koty w domu (problem)

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

biedronka87
Posty:333
Rejestracja:22 lipca 2011, 15:04

13 sierpnia 2011, 10:09

Mam kotkę i kocura,wszystko przebiegało z początku super.Samiec klimatyzował się trochę długo,bo prawie 2 tygodnie,ale relacje z naszą kotką były super,zero agresji,jedzą razem,piją razem,śpia osobno.Od 3 dni samiec goni samicę,chwyta za kark i trzyma,kotka ucieka ale nie chowa się po kątach przed nim,czasami siada przed nim i patrzy.Dzisiaj sytuacja jest taka sama,samiec znowu łapie kotke za kark,w pysku jej sierść a ona bidulka szukała dzisiaj skrytki,otwarłam jej szafę no i tam weszła,chyba chce odpocząć od niego,on jednak nie wchodzi w takie miejsca za kotką to ma luz od niego.
Czy to sprawa niewykastrowanego kocura ? Dlaczego tak robi skoro kotka nie ma rujki ?
asiryś
Posty:2309
Rejestracja:06 stycznia 2011, 17:37

13 sierpnia 2011, 10:22

Oczywiście,ze to sprawa niekastrowanego kocura! I rujka kotki ( tylko skąd pewność,ze własnie się nie zaczyna? Niektóre kotki maja rujki prawie nie zauważalne przez ludzi!) nie ma tu nic do rzeczy. Mój niekastrowany kocur też próbował kryć kotkę, mimo ze ta była po sterylizacji.
Jeśli nie prowadzisz hodowli najlepiej wykastruj oba koty. Będziesz miała święty spokój. I Twoja kotka też :wink:
K@rOLcI@
Posty:884
Rejestracja:08 lipca 2011, 14:08

13 sierpnia 2011, 18:10

asiryś ta kotka jest sterylizowana - tylko kocur pełno jajeczny
Weź go biedronka lepiej ciachnij bo krzywdę kotce zrobi w końcu - on jak "wartościowy" facet ma popęd i za przeproszeniem może sie rzucać na wszystko co sie rusza - moge sie mylić ale wydaje mi się że po kastracji uspokoji sie i wyciszy bardziej i może da jej spokój, tym bardziej, ze pisałaś wcześniej, że dosiadać też jej próbował.
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty:1878
Rejestracja:13 listopada 2010, 19:52

13 sierpnia 2011, 18:44

No, Karolino, przez całą dobę udało mi się utrzymać magiczną liczbę postów :twisted: ale się złamałam.
Kotka sterylizowana nadal może mieć rujki, bo ma tylko podwiązane jajniki. Kotka kastrowana ma wycięte organy kobiece i wtedy rujki nie ma. Takie rozgraniczenie gdzieś kiedyś znalazłam :)
Wracając do kocurka, to łapanie za kark i gryzienie to jest wstęp do kopulacji u kotów. Kocurek ma pociąg płciowy i w celu spokojnego współistnienia obojga w domu trzeba niestety kotka odjajecznić. Kilka tygodni temu pisała tu dziewczyna, której kocurek zasadza się na koteczkę kilkumiesięczną, na pewno niedojrzałą jeszcze. Wygląda na to, że kocurkowi wszystko jedno, byle samiczka. Chociaż nie wiem, czy nie próbowałby i z kastrowanym samczykiem.
K@rOLcI@
Posty:884
Rejestracja:08 lipca 2011, 14:08

14 sierpnia 2011, 20:13

pewnie i by próbował bo psy jak mają ochotę to nie patrzą pies, czy suka, "twoja" noga czy poduszka. kot pewnie też leci na każde stworzenie
p.s. nawet nie wiedziałam, że kotki też sie kastruje - myślałam, że tylko sterylka a u faceta kastracja. Ciągle sie czegoś uczę :D
zastanawiam sie ostatnio czy zamiast drugiego kota nie sprawic sobie szczeniaczka - takie malucy chyba by sie dogadały?
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty:1878
Rejestracja:13 listopada 2010, 19:52

14 sierpnia 2011, 22:15

K@rOLcI@ pisze:pewnie i by próbował bo psy jak mają ochotę to nie patrzą pies, czy suka, "twoja" noga czy poduszka. kot pewnie też leci na każde stworzenie
To nie jest kwestia "ochoty" tylko zaznaczanie swojej dominującej pozycji. Pies okazuje uległość kładąc się na ziemi lub nawet odsłaniając brzuch, gdy zbliża się dominujący osobnik, a aby ustalić hierarchię próbuje "kopulować". Wykastrowana suka mojej przyjaciółki napadała tak inne suki.
p.s. nawet nie wiedziałam, że kotki też sie kastruje - myślałam, że tylko sterylka a u faceta kastracja. Ciągle sie czegoś uczę :D
Taka się terminologia utarła powszechna i jej się może trzymajmy :wink: Dziwnie tak mówić o "kastrowanej kotce".
zastanawiam sie ostatnio czy zamiast drugiego kota nie sprawic sobie szczeniaczka - takie malucy chyba by sie dogadały?
Odradzam, szczególnie, kiedy Filip jest tak mały. To dużo poważniejsze zadanie niż kot i poczekałabym, aż młody będzie mógł przejąć część obowiązków, np. jeden spacer dziennie.
Jak czytam forum psie i to jak nieodpowiedzialni potrafią być właściciele lub nabywcy szczeniaków, to się upewniam, że to ciężka praca.
A dla Garfiego drugi kociak byłby lepszym kompanem. Te pogonie...
biedronka87
Posty:333
Rejestracja:22 lipca 2011, 15:04

27 października 2011, 10:01

powrócę do tematu :wink:
kocur wykastrowany,ale odwaliło mu totalnie :mrgreen:
bawi się czasami jak małe kocie i dziwnie reaguje momentami na kotke,nadal psóbuje,ale mniej śpiewa-już wcale w nocy nie koncertuje.Za to pojawiła się agresja u niego wobec kotki,czasami tłuką się,samiec zaczepia kotkę,podbiega a jak ona ucieka to zaczyna się bitwa,jak nie ucieka przywali jej łapą,reakcja z jej strony to ucieczka lub się kładzie,bywało że się posikała,myślę że to była ona :roll:
K@rOLcI@
Posty:884
Rejestracja:08 lipca 2011, 14:08

27 października 2011, 10:43

stracil jajka to i mu lat ubyło wiec zachowuje sie jak mały kociak - moze
skunu

23 grudnia 2011, 19:40

Mój kocur, wykastrowany 2lata temu zaczal adorowac kotkę tymczasową... no i zqaznaczyl teren... to kwestia hormonow...
Meridian
Posty:4
Rejestracja:20 marca 2009, 13:23

24 grudnia 2011, 14:26

skunu nie strasz.Mój kocurro niedługo skończy trzy i co jakiś czas nachodzi go ochota.Molestuje wtedy jedną z kotek.Na szczęście nie znaczy terenu. Tak się natomiast zastanawiam,gdyby doszła np. na tymczas nowa kotka czy wtedy nie zacząłby siurać.On nigdy wżyciu nie miał styczności z innymi kotami poza dwójką dziewczyn które są od samego początku.
BartekF
Posty:2
Rejestracja:20 sierpnia 2009, 11:15
Lokalizacja:Konin

24 grudnia 2011, 17:26

Mój 8-letni, wykastrowany kilka lat temu, w wakacje zasikal walizkę ciotki, która ma niesterylizowaną kotkę.

To też hormony :?:
effku
Posty:1
Rejestracja:20 października 2011, 22:41

24 grudnia 2011, 23:32

ja mam dwie kotki dorosłe ze schroniska i strasznie sie nie lubia. jedna atakuje drugą. nie wiem czy je izolować, czy "iśc na zywiol"?
kontener22
Posty:2
Rejestracja:24 grudnia 2011, 23:25

24 grudnia 2011, 23:49

hej, pewnie to indywidualna sprawa, ja miałem dwie, żarły się, ale teraz się tolerują, nie lubią się, ale tolerują.nie biją się, śpią osobno, ale w tym samym pokoju. Problem mam teraz z kolejną kotką.... Ale to w innym poście.
dezia
Posty:1
Rejestracja:25 grudnia 2011, 12:46

25 grudnia 2011, 12:51

A ja mam pięć i jest super ! ! !
K@rOLcI@
Posty:884
Rejestracja:08 lipca 2011, 14:08

28 grudnia 2011, 22:49

dwa
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość