Dziwne zachowanie kota

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ecko12
Posty:1
Rejestracja:15 stycznia 2016, 23:52

16 stycznia 2016, 00:05

Witam, od niedawna zauważyłem bardzo dziwne zachowanie u mojego kota. Ma już ponad rok i tylko raz zdarzyło mu się załatwić poza kuwetą, gdy ktoś zapomniał otworzyć drzwi do toalety, ale było to pół roku temu. Kot jest wykastrowany
Od kilku dni kot chodzi i głośno miałczy, drapie prawie wszystko, dywany, łóżko, szafę a nawet ubrania, mimo tego że używał drapaka. Jest pobudzony i biega kompletnie bez sensu z jednego pokoju do drugiego. Nie sądze aby był niedopieszczony bo każdy drapie go i bawi sie z nim kiedy tylko jest okazja, a to jest raczej częste. Ale najgorsze jest to, że zaczął się załatwiać gdzie tylko chce. Ostatnio wchodząc do toalety zauważyłem że siedzi w dziwnej pozycji, więc podniosłem go a ten normalnie... zaczął się wypróżniać, zsikał się na dywan a później ... do torebki mojej siostry.. Co prawda, od zawsze był złośliwy, gdy chciał wejść zaczynał drapać drzwi i miałczeć, a gdy ktoś otworzył uciekał, i tak w kółko.
Potrzebuje pomocy, nigdy się to nie zdarzało żeby robił sobie taką samowolkę. :(
Klaudus5
Posty:1
Rejestracja:16 stycznia 2016, 09:03

16 stycznia 2016, 09:07

Zalecam niezwłoczną wizytę u weterynarza...
Wygląda to na problem z pęcherzem moczowym.
MonaLissa
Posty:19
Rejestracja:11 stycznia 2016, 13:16

18 stycznia 2016, 22:49

Wydaje mi się, że Klaudus ma rację. Ecko12 a jak reaguje na głaskanie po brzuchu? Agresją czy spokojem? Pobudzenie to raczej efekt bólu, więc bardziej przyda mu się wyciszenie, wredność nie ma tu nic do rzeczy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości