Odchudzanie dorosłego kota

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Aniela2701
Posty:1
Rejestracja:21 lutego 2016, 11:22

21 lutego 2016, 11:28

Poszukuję porad jak w bezbolesny sposób spróbować odchudzić dorosłego kota.
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty:1878
Rejestracja:13 listopada 2010, 19:52

21 lutego 2016, 19:46

Nie wiem, czy da się zupełnie bezboleśnie dla kota. :) Na pewno zmiana karmy na mniej smakowitą dla kota, zmuszanie go do jakiegoś ruchu, jeśli tego nie robi, chociażby ustawiając karmę w różnych dziwnych miejscach, żeby musiał ją "upolować". Są takie kuleczki, zabawki, gdzie w umieszcza się chrupki, które kot musi sam wyłowić, żeby zjeść. Wszelkie chwyty dozwolone np w tym filmiku pani pokazuje, jak umieszczenie karmy w mniej dla kota wygodnym pojemniku uczy go wolniejszego jedzenia https://www.youtube.com/watch?v=_Is5r6e8NLI. Są też karmy dla otyłych kotów. Trzeba spojrzeć na skład takiej karmy oczywiście, ale między innymi ich urok polega na tym, że mają większe kawałki, które kot musi dłużnej gryźć. To mi przychodzi do głowy. Może opisz, co kot je, jak spędza dzień, co próbujesz już robić. No i coś o samym kocie, wiek, waga itp.
Marcelina82
Posty:1
Rejestracja:05 marca 2016, 13:22

05 marca 2016, 13:40

z doświadczenia wiem, że z odchudzaniem ciężko, chociaz i tak chyba łatwiej odchudzic kota niz psa, bo koty sa mniej natarczywe i głośne. Najlepiej po prostu dawać mniej jedzenia i porcjowac sucha karmę tak, żeby kotek nie miał do niej stałego dostępu. I takjak z czlowiekiem lepiej dawac mało a czesciej niz duże porcje. życze powodzenia, mój kotek Feluś sie nie odchudził, ale tez dużej nadwagi nie ma :lol:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości