Zabezpiezenie balkonu

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Ulla
Posty:255
Rejestracja:29 marca 2006, 00:05
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

19 kwietnia 2006, 23:15

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć w jaki sposób mogłabym skutecznie zabezpieczyć balkon, żeby moja niuniusia nie wypadła? Mieszkam na 5-ym piętrze i mam balkon typu loggia. Kiciulkę mam dopiero od miesiąca, ale juz raz myslałam, że zejdę na zawał, bo zobaczyłam ją spacerującą beztrosko po barierce! :shock: Teraz robi się już ciepło i mogłabym jej powiększyć przestrzeń życiową, no i zawsze to trochę świeżego powietrza kocinka łyknie :D Ale muszę wcześniej być pewna, że nie stanie się jej krzywda.
KatarzynaKoziel
Posty:3
Rejestracja:20 kwietnia 2006, 10:40

20 kwietnia 2006, 12:29

sa dwa sposoby:
1. szelki plus smycz. smycz o cos zaczepiamy i chodzi po balkonie na tyle ne ile jej smycz pozwola. Najelpej ustawic ja tak zeby nie mogla sie wychylac za bardzo przez barierki. Oczywiscie zapisansz ja jak wychodzi na balkon.
2. siatka - do ktorej ja sie obecnie przymierzam:) Bo o ile szelki i smycz sprawdzaly sie przy jednym kocie to przy dwoch juz za duze zamieszanie jest. plusem jest to ze balko otwierasz wtedy kiedy chcesz nie zwracajac uwagi na kota
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

20 kwietnia 2006, 12:55

Siatka jest niezła - może być rybacka przepinana haczykami albo metalowa o większych oczkach, przy czym ta druga jest znacznie droższa. Jak to wygląda można zobaczyć wrzucając hasła : kot, zabezpieczenie, okno (wyrzucili mi linka :cry: ). Można znaleźć dokładny opis jak takie zabezpieczenie wykonać we własnym zakresie. :D
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2006, 22:46 przez ATA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gryzia
Posty:74
Rejestracja:04 lutego 2006, 23:30
Lokalizacja:Kraków

20 kwietnia 2006, 19:38

Chyba nie najlepszym sposobem jest smycz, chyba ze bardzo długa, żeby kot mógl się przemieszczać. Najlepszym sposobem jest osiatkowanie lub inny sposób, coś w tym stylu. Dobre przykłady i opisy zabezpieczeń są na stronie
ZAKAZ REKLAMY NA PRIVA warto zaglądnąć.
Awatar użytkownika
Ulla
Posty:255
Rejestracja:29 marca 2006, 00:05
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

20 kwietnia 2006, 22:35

Dziękuję bardzo za wszystkie rady. Co do smyczy, to tez nie bardzo jestem za... Wolałabym, żeby moja kicia miała więcej swobody (i tak jest mocno ograniczona mieszkaniem). Pobuszowłam trochę po innych forach i znalazłam linka do zabezpieczeń balkonów - załaczam go tutaj - może się przyda innym. Ja się w to jeszcze nie wczytałam, ale widziałam, że jest sporo ciekawych rozwiązań. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie! Ula
Awatar użytkownika
Gryzia
Posty:74
Rejestracja:04 lutego 2006, 23:30
Lokalizacja:Kraków

21 kwietnia 2006, 17:10

A dlaczego nie wszystkich dotyczy zakaz reklamy?
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

22 kwietnia 2006, 23:06

Wszystkich, tylko może admin nie wyczaił jeszcze tego linku
Awatar użytkownika
Ulla
Posty:255
Rejestracja:29 marca 2006, 00:05
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

23 kwietnia 2006, 10:27

Witam,
Nawet o tym nie wiedziałam, że nie można załączać linków na tym forum - zrobiłam to zupełnie bezwiednie, absolutnie nie chcąc łamać regulaminu! :shock: Ale zainteresowanym radzę go szybciutko skopiować :P , bo jest tam trochę ciekawych rozwiązań odnośnie zabezpieczeń balkonowych :D
Pozdrawiam,
Ula
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

23 kwietnia 2006, 11:00

A problem jest coraz bardzie aktualny bo robi się ciepło. Ja kiedy porządnie wietrzę mieszkanie zamykam kota w transporterze, a tak normalnie to jest tylko jedno okno lekko uchylone od góry. Jest tak wysoko, że kot tam nie doskoczy - zresztą nawet nie próbuje. Ale i tak cały czas patrzę co kot robi na parapecie. Siatka w oknie jest jednak NIEZBĘDNA!!!
Awatar użytkownika
Ciri
Posty:3
Rejestracja:19 maja 2006, 16:36

19 maja 2006, 17:10

U mnie w jako zabezpieczenie okna, znakomicie sprwadziła się moskitiera. Oczywiście taka w plasikowej ramie, mocowana w oknie.
beauty&beast
Posty:6
Rejestracja:19 maja 2006, 16:27
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

19 maja 2006, 22:27

Polecam siec rybacką :) Z powodzeniem od trzech lat używam. Dzięki temu koty mogą sobie poszaleć, a ja nie cierpnę ze strachu
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 maja 2006, 23:20

wszystkich dotyczy zakaz reklamy ale nie wszytsko udaje sie wyłapać. Pomagajcie i upominajcie nas jak ktoś do tego sie nie stosuje. A rady rozsyłajcie zainteresowanym na maile przynajmniej mniej Gości bedzie na forum, to taki sposób na zwalczanie anonimów.
amelka
Posty:3
Rejestracja:25 maja 2006, 15:33
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

28 maja 2006, 15:18

też sie przymierzam do siatki na cały balko ale średnio sobie wyobrażam jak mam to zrobić...jaka siatka jest najlepsza? może ktoś sie orientuje mniej wiecej w cenach?
Awatar użytkownika
Ulla
Posty:255
Rejestracja:29 marca 2006, 00:05
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

29 maja 2006, 01:04

Ja właśnie dostałam siatkę, którą zamówiłam w firmie produkującej sieci rybackie. Czekałam 2 tygodnie na realizację zamówienia, a za ładnie "obrobiony" prostokąt 2,80 x 1,50 zapłaciłam ~25 zł + koszt przesyłki. Firma bardzo solidna, siatka też na taką wygląda :-) Jest z jasnobeżowego sznurka, o oczkach typu firankowgo 30 mm x 30 mm.
Jeszcze jej nie zamocowałam, ale myślę, że nie będzie z tym większego problemu. Mam balkon typu loggia, więc chcę wwiercić parę haków (co 20 - 25 cm) dookoła otworu balkonowego i rozpiąć na niej sieć. Będzie prawie niewidoczna - już robiłam przymiarki :D
W każdym razie polecam. Dla zainteresowanych - namiary na firmę na priv :D
Yoasia
Posty:5
Rejestracja:24 maja 2006, 10:02
Lokalizacja:Stolnica

30 maja 2006, 14:42

jest na xxxxxxxx ZAKAZ REKLAMY On robi świetne zabezpieczenia i nie drogo. Ja mieszkam na IX piętrze i zrobił mi super siatkę na drewnianych ramach która już jest ok 3 lat i wszystko z nią ok...koty mogę sie wylegiwać swobodnie na parapecie a ja oddycham z ulgą ze nic im sie nie stanie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości