żwirki sylikonowe

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

szylkretka
Posty:86
Rejestracja:10 maja 2006, 21:47
Lokalizacja:Turek

11 maja 2006, 22:48

Mam pytanie dot. żwirków silikonowych,czy one są rzeczywiscie takie wydajne?Dotąd kupuje dla moich 2 kotow zwirki compacty Benka,jestem zadowolona,ale wystarczają mi mniej wiecej na 2 tyg.Czy silikon starczy na dluzej?Prosze o opinie osob ktore maja jakies doswiadczenie w tym temacie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Laurana
Posty:3
Rejestracja:19 maja 2006, 19:11

19 maja 2006, 23:30

Te żwirki sa rzeczywiście wydajne, choc bez rewelacji. W dodatku nie wszystkie koty akceptuja ten rodzj żwirku, no i nie wyglada on zbyt estetycznie kiedy jest już nieco zużyty.
reni
Posty:3
Rejestracja:22 maja 2006, 17:18

22 maja 2006, 19:32

ja także stosuje dla moich kotów Benka Compact, ale przeszkadza mi to że niezbyt dobrze pochlania zapachy, może ktoś zaproponuje inny żwirek bardziej pochlaniający zapachy, ale równocześnie, żeby to nie byl jakiś zapachowy, typu "sosna" lub inny bo do takich to chyba moich kotów nie przyzwyczaję :D
Gość

24 maja 2006, 16:42

a ja stosuje tylko silikonowy i zycia sobie bez niego nie wyobrazam... jak sie zdarzy ze nie ma w sklepie i musze benka np kupic to moj kocurek nosem kreci i mialczy, tak sie przyzwyczail. fakt - sa nieco wydajniejsze i lepiej trzymaja zapachy. ja polecam :)
Pupiszonek
Posty:3
Rejestracja:24 maja 2006, 16:26

24 maja 2006, 16:44

a to pisalam ja :D hihi.. sie lognac zapomnialam.....

a ja stosuje tylko silikonowy i zycia sobie bez niego nie wyobrazam... jak sie zdarzy ze nie ma w sklepie i musze benka np kupic to moj kocurek nosem kreci i mialczy, tak sie przyzwyczail. fakt - sa nieco wydajniejsze i lepiej trzymaja zapachy. ja polecam
amelka
Posty:3
Rejestracja:25 maja 2006, 15:33
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

28 maja 2006, 15:16

moja kotka lubiła tylko 1 opakowanie-potem szybko zaczęła marudzić- i nie podoba mi sie zalecenie nie wymieniania żwirku przez miesiac-u mie sie nie sprawdziło...teraz mam 3koty i muszę używać tanszego
izaA
Posty:11
Rejestracja:19 czerwca 2006, 10:29
Lokalizacja:Warszawa-Wesoła

19 czerwca 2006, 17:25

Mam dwa koty i stosuję od dawna silikonowego Hiltona w dwóch kuwetach. Ma czas przeschnąć. Dodatkowo zasypuję odkażaczem Certecha. Taki zestaw starcza mi na 3 tygodnie - dwa żwirki + 1 odkażacz. Wiem, że Benek wychodzi taniej - ale - nie pyli, nie roznosi się i nie mam wynoszenia foliowych torebeczek z zawartością tylko myk do toalety jedynie kupale :D Polecam 8)
makadamia
Posty:21
Rejestracja:31 lipca 2006, 18:58
Lokalizacja:w-wa

31 lipca 2006, 21:26

ja też nie wyobrażam sobie zmiany na inny jadę prawie od początku na silikonie (też Hilton)...pierwszy miałam compact Benka (bo męża synowa, która znalazła naszego rudzielca takiego używa u swoich ogonów, więc taki przywiozła), ale znajoma poleciła mi silikon i nie było problemu ze zmianą...kocur od razu "zaakceptował" jak tylko wsypałam do kuwety...sypię półtora opakowania, bo mam ogromną kuwetę...czytałam opinię, że zwierza maja problem z zakopywaniem odchodów...mój robi pieknę góreczki...jak sioo to tylko rozgarniam łopatką coby równo było, a kupaliki do klo i spokój i nie ma żadnego zapachu, ani piachu w całym mieszkaniu...czasem jakiś kryształek gdzieś się między te okłaczone paluchy zaplącze
mircea
Posty:11
Rejestracja:17 maja 2006, 12:40
Lokalizacja:Stettin/Posen

02 sierpnia 2006, 18:32

Wszystko zależy od tego ile kot sika.
Mojemu kocurowi 1 opakowanie starczało ledwie na 2 tyg (potem fetor był nie do zniesienia :? ).
Stosowałam różne żwirki silikonowe: Hiltona, Koci Sekret, Fresh&Easy, Benka - wszystkie były równie mało wydajne :(
kropka75
Posty:90
Rejestracja:18 stycznia 2006, 18:55
Lokalizacja:Gliwice

07 sierpnia 2006, 10:38

Ja bardzo chciałam spróbować, ale po poczytaniu o jego wydajności zmieniłam zdanie.
Hilton 3,8L - 13,90; Kocie sekrety 1,8kg - 29,90 i to na dwa tygodnie! Jakiś obłęd. :shock:

Ja mam 10L/4kg Cat'sBesta za 24,90 na ponad miesiąc. :) Na dwa koty. :)
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

08 sierpnia 2006, 23:11

No ja tak samo chciałam sprawdzić żwirki silikonowe, Hilton ma atrakcyjną cenę więc byłam skłonna się skusić (o Kocich Sekretach to wogóle nie myslałam :wink: ). Ale jak wyczytałam, że dla 1 kota na 1 miesiac, to się przeraziłam bo mam 3 futra. Poza tym nie wiem czy by zaakceptowały te specyficzne granulki- wolę nie rzyzkować

Pozdrawiam

Ania i koty
zosia
Posty:6
Rejestracja:14 sierpnia 2006, 23:32
Lokalizacja:Łódź

14 sierpnia 2006, 23:49

A ja zauważyłam,iż wydajność silikonowego żwirku zależy od tego czy mamy w mieszkaniu sucho, czy wilgotno.
Jeśli wilgotno to wolniej wchłania i przez to jest mniej wydajny.
Kajda
Posty:4
Rejestracja:21 sierpnia 2006, 18:54

21 sierpnia 2006, 19:36

trzy koty, dwie kuwety - w jednej silikonowy hilton, w drugiej cats best. kotulce silikon wybrały na sioo a drzewko na kupale :) wydajność - jedno opakowanie przy trzech kotach starcza na dwa tygodnie. cats best wydajność - 10 litrów kupione w lipcu zużyte w połowie :) jak na razie wydajność silikonu mnie nie odstraszyła od używania go w jednej z kuwet. do dwóch raczej nie sypnę silikonu - jednak jest nieco za drogi, a w zwiazku z tym bede dalej zyć z trocinami w łazience i mieszkaniu - silikonu koty nie wynosza z kuwety dalej niz na wycieraczke przed kuwetą:)
Awatar użytkownika
smoczata
Posty:43
Rejestracja:04 stycznia 2006, 09:30
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

22 sierpnia 2006, 14:45

jakoś pond 2,5 rokutemu przetestowałam żwirek silikonowy - juz nie pamiętam producenta (na pewno był produkcji niem.) - biały z niebieskimi 'ziarenkami'
- Smok jako zwierz szczególnie aktywny w nocy :twisted: - okrutnie hałasował przy tak banalnej czynności jak nocna toaleta...
- zażółcony (zasiusiany) żwirek, który opadł na dno kuwety - po 1 tyg. strasznie woniał (gdy nieopatrznie go rozgarnęłam) - i wyrzuciłam - mimo, że teoretycznie można było go jeszcze długo używać.
- ten zwirek dałam tylko do 1 kuwety - w klatce, a ta kuweta niestety jest przytwierdzona do ścian klatki - więc mocne poruszanie nią, by zużyte żwrki opadły na dno - było bardzo uciązliwe.
- jedyny puls dla mnie to była wielkość żwirków - Gadzina nie wynosiła go z kuwetyna swoich malutkich łapkach !
Nigdy więcej nie kupiłam silikonu :( (nie wspomnę o kosztach)

Ale... koleżanka swojej freci kupuje właśnie żwirek silikonowy - i jest bardzo zadowolona. Zażółcone żwirki wybiera ........ dużą łyżką <rotfl> - tak wymyśliła, jej to odpowiada :wink:
Ja zostałam wierna bentonitom i drewienkom.
Slavik
Posty:10
Rejestracja:03 września 2006, 18:39

03 września 2006, 19:08

Ja polecam żwirek MRUCZUŚ. Jest on tańszy od Benka a o niebo lepszy. Super się zbryla no i fajnie pochłania zapachy. Jest to żwirek bentonitowy 4 kg kosztują ok 7-8 zł. No i nie śmierdzi tak jak Benek naturalny nawet przed użyciem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości