Kot wdeptuje w swoje odchody

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

gemma128
Posty:1
Rejestracja:18 stycznia 2016, 23:35

18 stycznia 2016, 23:47

Witam
Przepraszam jeśli temat się powtarza, jednak nie udało mi się znalezć tutaj podobnego wątku.
Mianowicie mam pewien problem z 6 miesięczną kotką. Od początku korzystała z kuwety i nigdy nie załatwiała się poza nią. Jednakże kiedy już załatwi swoją potrzebę to prawie za każdym razem wdeptuje w kupkę. Załatwia się raz, góra dwa razy dziennie. Konsystencja odchodów jest prawidłowa, nie ma rozwolnienia. Kuwetę zmieniłam na dużo większą. Żwirek zawsze jest czysty i jest go odpowiednia duża ilość. Niestety już wyczerpała, wszystkie pomysły i już nie wiem co robić dalej. Latam za kotem żeby go umyć i ze ścierką żeby wszytko wyczyścić? A niestety to jest dodatkowy stres i dla kota i dla mnie.
Czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradził? Czy jest nadzieje, że kotek z tego wyrośnie?
MonaLissa
Posty:19
Rejestracja:11 stycznia 2016, 13:16

19 stycznia 2016, 22:01

Wydaje mi się, że kot z tego wyrośnie, uzasadnić to można żartobliwie " nie ogarnia jeszcze tej kuwety".
katiegie
Posty:1
Rejestracja:19 stycznia 2016, 18:54

19 stycznia 2016, 22:20

nasze też wdeptywały dlatego za każdym razem jak słychać że szurają w kuwecie od razu biegniemy. nauczyły się że już jesteśmy na miejscu kiedy robią kupkę i nie chce im się zakopywać. załatwiają i od razu wyskakują i dzięki temu się nie brudzą.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości