ciągłe sikanie na kanapę ! co zrobić???

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kicka
Posty:21
Rejestracja:16 sierpnia 2008, 19:12
Lokalizacja:z ełku

21 lutego 2009, 19:23

moja kotka ma 3,5 roku i od kilku miesięcy sika na kanapę. Moja mama ją myje np. o czwartej i o piątej jest już nowa plama ! co robić pomóżcie ! ! :(
Awatar użytkownika
Amika
Posty:1628
Rejestracja:26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja:Chełm

22 lutego 2009, 10:11

Czy Kicia jest wysterylizowana?
Mieszka w domu czy to kot wychodzący?
Awatar użytkownika
ania1985
Posty:1105
Rejestracja:28 października 2007, 08:48
Lokalizacja:Kielce

22 lutego 2009, 11:46

no chyba to tez moze byc oznaka problemow z pecherzem wiec napewno warto mocz zaniesc do analizy
Franka&Edgar
Posty:2
Rejestracja:03 marca 2009, 00:35

05 marca 2009, 19:01

Witam. Miesiąc temu adoptowaliśmy kotkę, 1,5 roczną, wysterylizowaną. Dołączyła do psa domownika i kota przygarniętego z ulicy w sierpniu (wykastrowanego). Kilka dni temu pojawił się problem siakania w pościel. Problem polega na tym, że nie wiem, które jest za ten czyn odpowiedzialne. Relacje między zwierzakami nie są najlepsze. Frania jest trochę prześladowana zarówno przez kocura jak i psa. Kot znowóż ewidentnie rości sobie prawo do całej przestrzeni w domu - nie podoba mu się, ani to, że kotka śpi w jego fotelu a już tym bardziej nie podoba mu się kiedy wdrapie się na jego legowisko na szafie. Zastanawiam się, czy problem sikania w kołdrę moze wiązać sie z pojawiniem się kotki. I przede wszsytkim jak - jeżeli jest to problem behawioralny - temu zaradzić. Koty bardzo czesto biją się - żadne jednak nie zrobilo drugiemu krzywdy. Wilizują też nawzajem swoje futerka - co wygląda rozkoszne ale ostatecznie kończy się przepychankami i dzikim pościgiem Edgara za Franią. Czy moze być tak, że zwierzaki po prostu nie będą w stanie ze sobą egzystować bez szkody dla otoczenia? I jęsli rzeczywiście problem nie jest natury medycznej, jak sobie z nim poradzić?

---------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości