złamanie nogi u króliczka

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy:Robert A., Jarek

aida
Posty:2
Rejestracja:26 maja 2011, 20:31

26 maja 2011, 21:46

Witam. Moja dwuletnia króliczka jakimś sposobem złamała w klatce tylną łapkę. Diagnoza - złamanie kości podudzia z przemieszczeniem. W poniedziałek miała operację - gwożdziowanie. Nie wiadomo czy się zrośnie, bo złamana jest b. wysoko. Wczoraj było krytycznie, zaczęła mocno krwawić z odbytu, miała problem z utrzymaniem główki, nie jadła. Brzuszek był mocno wzdęty. Oprócz antybiotyku dostała kroplówkę i probiotyk.Wet. stwierdził, że to krwotoczne zapalenie jelit po narkozie. Dziś jest bardziej ożywiona, podgryza siano, ale nadal krwawi. Znów dostała kroplówkę. Szczerze powiem, że jestem coraz bardziej przerażona. Opatrunek cały czas zsuwa jej się z łapy, gwóżdż przebił skórę i wystaje prawie 1 cm, brzuszek ciągle jest wzdęty i do tego jeszcze to krwawienie. Czy mogę jeszcze jakoś jej pomóc, żeby złagodzić cierpienie? Można jej podać coś przeciwbólowego?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 maja 2011, 01:17

kontaktuj się z lekarzem prowadzącym, bez oglądania zwierzęcia jest ciężko podjąć dobrą decyzję, można wręcz zaszkodzić.
aida
Posty:2
Rejestracja:26 maja 2011, 20:31

03 czerwca 2011, 22:13

Witam ponownie. Kroplówki pomogły, ale kość się nie zrosła. Dziś miała prześwietlenie. Główka kości się rozsypała, weterynarz usunął już gwóźdź. Teraz muszę podjąć decyzję, co dalej - uśpić, ponownie operować czy po prostu tak ją zostawić.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 czerwca 2011, 23:50

bez zdjęć niewiele Ci pomogę.
Awatar użytkownika
Blacky87
Posty:4
Rejestracja:23 marca 2011, 11:33

07 czerwca 2011, 22:58

Mielimy pod opieką króliczki, które radziły sobie dobrze nawet po amputacji łapki - nie można się poddawać! Możesz też zajrzeć do nas na stronę i zerknąć na listę polecanych weterynarzy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości