upały

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy:Robert A., Jarek

DługiKaś
Posty:25
Rejestracja:26 maja 2012, 18:49

10 lipca 2012, 16:34

co robicie w takie upały, żeby zwierzaki się tak nie męczyły??? ja królikowi do klatki wkładam mokrą szmatkę, poza tym schładzam powietrze wiatrakiem, oczywiście nie bezpośrednio na zwierzaka, ale co jeszcze??
Gość

10 lipca 2012, 18:20

Witam witam. morka szmatka jest bardzo niebezpieczna!
w necie jest bardzo dużo propozycji przedmiotu, który nazywa się mata chłodząca dla gryzonia. głównie dla świnek, ponieważ świnki od upału umierają, to są zwierzęta 'chłodnolubne'. takie maty warto mieć.
chomikuje
Posty:5
Rejestracja:12 maja 2012, 15:57

26 lipca 2012, 21:10

no ja podobnie jak kas mokry ręcznik, wiatrak i zmieniam często wodę, pozatym klatka ustawiona przy ścianie w nie nasłoniecznionym miejscu, jakoś dajmy radę
KapitanBomba
Posty:2
Rejestracja:31 lipca 2012, 21:38

31 lipca 2012, 21:42

Jeśli nie mieszkasz w bloku, wynieś klatkę do piwnicy tam jest zawsze niższa temperatura, u mnie w piwnicy jest 18-23 stopnie (zależy w którym pomieszczeniu) podczas gdy na dworze jest 37 w cieniu. Nie tylko zwierzęta ale i sami się tam chowany bo pracować nie można tylko zemdleć.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości